X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.10.2019 р. № 1119/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що на підставі спеціального дозволу здійснює користування надрами для видобування корисних копалин з ділянки надр, геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин якої затверджена уповноваженим органом у травні 2014 року (далі  Оцінка).

Товариство вказало, що застосовує коефіцієнт рентабельності господарської діяльності гірничого підприємства з видобування корисних копалин (далі Коефіцієнт) у розмірі 10,08 відс., та посилаючись на п. 252.16 та п. 252.22 ст. 252 Кодексу, запитує про величину коригуючого коефіцієнта, яка має бути використана Товариством для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати за III квартал поточного року, зокрема можливість застосування коефіцієнта 0,7.

Процедура Оцінки, яка виконується згідно з Положенням про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 1994 року № 865 (далі  Положення), визначена ст. 45 Кодексу України про надра, і передбачає виконання геолого-економічних розрахунків для оцінки запасів корисних копалин за встановленими кондиціями на мінеральну сировину, що становлять сукупність вимог до якості і кількості корисних копалин, гірничо-геологічних та інших умов розробки родовища (далі  Кондиції).

Оскільки використання запасів корисних копалин здійснюється Товариством у порядку спеціального використання природних ресурсів, тобто з метою отримання економічної вигоди, то до інших суттєвих умов розробки родовищ відносяться також і фінансово-економічні та техніко-технологічні умови Кондицій.

Наприклад, Оцінкою, яка виконана у 2014 році, підтверджено, що величина Коефіцієнта  10,08 відс. задовольняє вимозі п. 3 Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05 травня 1997 року № 432 (далі Класифікація), щодо перевищення на момент виконання Оцінки ставки рефінансування Національного банку (далі Ставка), у той час, як на дату складання податкової консультації Коефіцієнт у розмірі 10,08 відс. є меншим чинної Ставки, встановленої у розмірі 15,5 відсотків (рішення Правління Національного банку України від 24.10.2019 № 797-рш).

Без розкриття інформації про затвердження Кондицій для попередньої Оцінки, а також надання інформації про затверджені Кондиції на поточний період після травня 2019 року, як складових затверджених техніко-економічних обґрунтувань (розрахунків) Оцінки (п. 11 Положення), Товариство зауважує, що не спостерігає зміни істотних умов користування ділянкою надр, а також настання умов для виконання Оцінки, передбачених п. 25 Положення.

За відсутності затверджених Товариством у 2019 році Кондицій та величини Коефіцієнта за Оцінкою 2014 року, який не відповідає вимогам п. 3 Класифікації щодо видобувних запасів, не вбачається підстав для застосування Товариством, передбаченого п. 252.22 ст. 252 Кодексу, коефіцієнта 0,7. Разом з тим, Товариству доцільно скласти та затвердити Кондиції, які не тільки забезпечать контроль настання умов визначених п. 25 Положення для виконання Оцінки, але й граничну величину Коефіцієнта на дату складання та затвердження Кондицій та обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати у другому півріччі 2019 року.

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.