Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо врахування в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕАРП СЕ) додаткових обсягів пального в літрах, зазначених в додатковій митній декларації, які не були зазначені в тимчасовій митній декларації.
Товариство у запиті зазначає, що здійснює ввезення на митну територію України пального на підставі тимчасової митної декларації.
В діяльності Товариства можуть виникнути ситуації, коли дані щодо обсягу пального в літрах, приведених до температури 15 °С, в тимчасовій митній декларації будуть відрізнятись від таких даних, зазначених в додатковій митній декларації.
Питання 1. Яким чином Товариству слід зареєструвати в СЕАРП СЕ різницю товару в літрах, приведених до температури 15 °С , що виникли між даними тимчасової митної декларації та додаткової митної декларації?
Питання 2. Чи буде правомірною реєстрація такої різниці товару в літрах, приведених до температури 15 °С, якщо Товариство зареєструє уточнену акцизну накладу до акцизної накладної, зареєстрованої при оформленні тимчасової митної декларації на весь об’єм товару? Які дані слід вказувати в графі 4 рядка 1 та 2 Розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» «Обсяг реалізованого пального в кг», якщо кількість товару в кілограмах не змінилась, а змінився лише обсяг в літрах, приведених до температури 15 °С?
Питання 3. Чи буде правомірним реєстрація різниці такого товару, якщо товариство зареєструє нову акцизну накладну на різницю об’єму товару, яка виникла між даними тимчасової митної декларації та додаткової митної декларації? Які дані слід вказувати в графі 3 акцизної накладної форми «П» «Обсяг реалізованого пального в кг», якщо кількість товару в кілограмах не змінилась, а змінився лише обсяг в літрах, приведених до температури 15 °С?
Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник податку, зокрема, при ввезенні на митну територію України пального, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 229 Кодексу, зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального (п. 231.3 ст. 231 Кодексу).
Порядок коригування акцизної накладної форми «П», складеної при реалізації пального, регламентовано розділом V Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів Україна від 19.06.2019 №262, який зареєстровано в Міністерстві юстиції Україна 09.07.2019 за № 753/33724 (далі — Порядок № 262).
До нормативного врегулювання питання щодо коригування обсягу ввезеного на митну територію України пального в літрах, приведених до температури 15 °С, які за даними додаткової митної декларації відрізняються від даних, зазначених у тимчасовій митній декларації, без зміни обсягу пального в кг, пропонуємо наступний порядок такого коригування:
— складається розрахунок коригування з кодом виду коригування «1» (код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб), або числовий номер філії (структурного підрозділу) платника податку, або реєстраційний обліковий номер для договорів про спільну діяльність, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб) суб’єкта господарювання — отримувача пального) або «2» (уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, на який отримане пальне).
Розрахунок коригування реєструється особою, у якої на дату складання такого розрахунку коригування згідно з даними СЕА РПСЕ обліковуються обсяги пального кількість якого в літрах, приведених до температури 15 °С, підлягає коригуванню, а складається особою, що здійснила реалізацію таких обсягів пального;
в цьому розрахунку коригування заповнюється перший рядок таблиці, і якому з акцизної накладної переносяться до граф 2, 3 таблиці дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису, а до граф 4, 5 вноситься показник коригування (зменшення) обсягу реалізованого пального з відповідним знаком (-), при цьому зменшення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми «П» та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в ЄРАН) (п. 17 розділу V Порядку № 262).
Такі розрахунки коригування, які складаються та реєструються по всьому ланцюгу постачання пального, сторнують весь обсяг пального (в кг та літрах, приведених до температури 15 °С), зазначений в акцизних накладних, складених на обсяги пального, ввезеного на підставі тимчасової митної декларації, починаючи з особи, у якої такі обсяги обліковуються в СЕАРП СЕ на дату складання розрахунку коригування.
Після того, як обсяги пального, які необхідно коригувати, за даними СЕАРП СЕ знов будуть обліковуватись на пересувному акцизному складі Товариства, ним складається та реєструється в ЄРАН розрахунок коригування до акцизної накладної, складеної при ввезенні пального на митну територію України для сторнування всього обсягу пального, обсяг якого в літрах, приведених до температури 15 °С, підлягає коригуванню.
Після цього Товариством складається:
— акцизна накладна, в якій зазначаються правильні обсяги пального, зазначені у додатковій митній декларації (акцизна накладна для розподілу ввезеного пального між акцизними складами пересувними);
— акцизна накладна при реалізації такого пального з акцизного складу пересувного іншій особі або на інший акцизний склад / акцизний склад пересувний Товариства (якщо така реалізація відбулась).
У випадку, якщо за даними СЕАРП СЕ пальне, обсяги якого необхідно коригувати, обліковуються на акцизному складі / акцизному складі пересувному Товариства, саме Товариство складає та реєструє в ЄРАН відповідні розрахунки коригування для сторнування всього обсягу пального.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |