X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.11.2019 р. № 1261/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за видобування корисних копалин (далі  Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що на підставі спеціального дозволу на користування надрами для видобування корисних копалин провадить господарську діяльність з видобування гранітів, мігматитів, гнейсів, діабазів, товарною продукці до якої є щебенева продукція.

Товариство, посилаючись на норми абзацу десятого п. 252.8 ст. 252 Кодексу запитує про порядок визначення бази оподаткування Рентною платою за фактичними цінами реалізації у випадку отримання попередньої оплати за сумами доходу «для обчислення вартості одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства» за обсяги такої продукції, які у податковому (звітному) періоді за попередньо сплаченими господарськими зобов’язаннями (поставки) «виконані або мали бути виконаними за зазначеним договором».

Оскільки абзацом першим п. 252.8 ст. 252 Кодексу передбачено обчислення фактичної вартості реалізації товарної продукції за величиною суми доходу, отриманого (нарахованого) від виконаних у податковому (звітному) періоді господарських зобов’язань з реалізації відповідного обсягу (кількості) такого виду товарної продукції гірничого підприємства, у тому числі й таких, за який отримано попередню оплату, то обчислення фактичної ціни реалізації для визначення бази оподаткування Рентною платою на підставі сум доходу та обсягів товарної продукції, за попередньо оплаченими господарськими зобов’язаннями (поставки) що «мали бути виконаними за зазначеним договором» виконується, наприклад, у випадках, коли у податковому (звітному) періоді відсутні фактичні операції реалізації попри взяті у договорах господарські зобов’язання (поставки).

При цьому, до розрахунку фактичної ціни включається сума доходу «для обчислення вартості одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства», яка відповідає тим частинам обсягу продукції, що «мали бути виконаними за зазначеним договором».

Наприклад.

У попередньому податковому періоді за договором на рахунок гірничого підприємства надійшли кошти у сумі 100 одиниць, що за договором передбачає постачання 100 одиниць продукції.

У податковому (звітному) періоді гірниче підприємство мало виконати господарське зобов’язання (постачання) у обсязі 10 одиниць продукції, але видобуло 7 одиниць продукції і не виконало свої господарські зобов’язання (постачання). Інших операцій з реалізації продукції гірниче підприємство не здійснювало.

За таких умов гірниче підприємство, керуючись нормами абзацу десятого п. 252.8 ст. 252 Кодексу, для визначення бази оподаткування Рентною платою обчислює фактичну ціну реалізації товарної продукції за сумую доходу «для обчислення вартості одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства» за обсяги такої продукції, які у податковому (звітному) періоді за попередньо оплаченими господарськими зобов’язаннями (поставки) «мали бути виконаними за зазначеним договором»: 10 одиниць вартості за 10 одиниць обсягу продукції за господарськими зобов’язаннями (поставки), які «мали бути виконаними за зазначеним договором».

Обчислена «для визначення бази оподаткування Рентною платою» фактична ціна реалізації у розмірі 1 (одна) одиниця вартості порівнюється із вартістю продукції за розрахунковим методом та застосовується для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати для видобутих у податковому (звітному) періоді 7 одиниць продукції.

Разом з тим, у періоді фактичного постачання обсягів продукції, що мали бути виконаними за зазначеним договором, база оподаткування Рентною платою обчислюватиметься за фактичним доходом відповідно до абзацу першого п. 252.8 ст. 252 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).