Державна податкова служба України відповідно ст. 52 Податкового кодекcу України розглянула направлене листом ГУ ДПС у області звернення підприємства щодо порядку реєстрації отриманих суб’єктами господарювання ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями органами доходів і зборів.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі — Закон № 481).
Підприємство повідомило, що отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, без проставлення відмітки органами доходів і зборів про реєстрацію цієї ліцензії за місцем торгівлі.
З урахуванням викладеного вище, Підприємство цікавить наступне запитання:
Який порядок обов’язкової реєстрації отриманих суб’єктами господарювання ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями органами доходів і зборів та яким чином підтверджується така реєстрація?
Згідно з вимогами пп. 191.1.13. п. 191.1 статті 191 Кодексу контролюючі органи здійснюють ліцензування діяльності суб’єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами та контроль за таким виробництвом.
Правовідносини, пов’язані з видачею, призупиненням, анулюванням ліцензій, врегульовано Законом № 481.
Відповідно до статті 15 Закону № 481 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості — і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта господарювання.
Згідно із пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.20 9 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби.
В ГУ ДПС у областях та м. Києві зареєстровані всі платники, які здійснюють діяльність на території кожної окремої області і який є єдиним органом ліцензування суб’єктів господарювання з роздрібної торгівлі алкогольними напоями у такій області та веде відповідний ліцензійний реєстр.
Враховуючи вищенаведене, додаткова реєстрація не є обов’язковою.
Слід також зазначити, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 глави З розділу II Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |