X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.11.2019 р. № 1295/6/99-00-04-01-04-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення щодо торгівлі пальним і заповнення акцизної накладної та повідомляє таке.

Товариство зазначило, що має ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі, здійснює закупівлю пального (бензину, дизельного палива, нефрасу, керасину) та реалізує його оптовими партіями, з використанням акцизного складу пересувного.

Враховуючи викладене Товариство запитує:

1. Чи має право:

отримувати пальне від продавця шляхом наливу його в бочки місткістю 200 літрів та єврокуби місткістю 1000 літрів, які розміщені в кузові бортового вантажного автомобіля, який має свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів?

зберігати отримане від продавця пальне у вищевказаних бочках та єврокубах, розміщених у кузові бортового вантажного автомобіля?

здійснювати подальше переміщення (перевезення) пального в бочках та єврокубах бортовим вантажним автомобілем до місця вивантаження пального покупцю?

відпускати пальне покупцю шляхом його переливу з бочок та єврокубів (розміщених в кузові бортового вантажного автомобіля) до ємностей покупця (в тому числі до баків його транспортних засобів) або шляхом передачі пального покупцю в тарі (бочках та єврокубах)?

2. Як заповнювати в акцизній накладній поля «загальна місткість ємності (секцій)» та «кількість секцій», у разі отримання пального шляхом наливу його в бочки місткістю 200 літрів та єврокуби 1000 літрів (які розміщенні на бортовому вантажному автомобілі) та у разі подальшого відпуску цього пального шляхом його переливу з вищевказаних бочок та єврокубів (розміщених в кузові вищевказаного автомобіля) до ємностей покупця або шляхом передачі пального покупцю в тарі (бочках та єврокубах)?

До питання 1.

Відповідно до абзацу п’ятого частини першої статті 1 Закону України від 5 квітня 2001 року № 2344 «Про автомобільний транспорт» автомобільний транспортний засіб колісний транспортний засіб (автобус, вантажний та легковий автомобіль, причіп, напівпричіп), який використовується для перевезення пасажирів, вантажів або виконання спеціальних робочих функцій.

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» доповнено підпункт 14.1 статті 14 Кодексу підпунктом 14.1.6-1, згідно з яким акцизний склад пересувний транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України встановлені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі  Закон № 481).

Частиною першою статті 15 Закону № 481 передбачено, що оптова торгівля пальним здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Згідно з частиною шістнадцятою статті 15 Закону № 481 суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Відповідно до абзацу п’ятдесят шостого частини першої статті 1 Закону № 481 оптова торгівля пальним  діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.

Отже, суб’єкт господарювання за наявності ліцензії на право оптової торгівлі пальним та з урахуванням абзацу п’ятдесят шостого частини першої статті 1 і частини шістнадцятої статті 15 Закону № 481 має право здійснювати діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам, а також зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місці оптової торгівлі пальним, на яке отримано відповідну ліцензію.

До питання 2.

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за № 753/33724 (далі Порядок   № 262).

Абзацом третім пункту 5 розділу II Порядку № 262 передбачено, що в акцизній накладній зазначаються реквізити акцизного складу або пересувного акцизного складу, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне та дані про місткість ємності (секцій), з якої (яких) здійснено відвантаження (відпуск) пального (загальна місткість; кількість секцій; місткість секцій, з яких здійснено відвантаження (відпуск) пального, на обсяги якого виписана акцизна накладна).

Отже, з урахуванням абзацу третього пункту 5 розділу II Порядку № 262 в акцизній накладній у даних про місткість ємності (секцій), з якої (яких) здійснено відвантаження (відпуск) пального зазначається інформація про:

загальну місткість;

кількість секцій;

місткість секцій, з яких здійснено відвантаження (відпуск) пального, на обсяги якого виписана акцизна накладна.

Разом з тим, згідно з абзацом третім пункту 6 розділу II Порядку № 262 в акцизній накладній зазначаються реквізити акцизного складу або пересувного акцизного складу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне та дані про місткість ємності (секцій), в яку (які) здійснено фізичне відвантаження (отримання) пального (загальна місткість; кількість секцій; місткість секцій, в які здійснено відвантаження (отримання) пального, на обсяги якого виписана акцизна накладна).

Таким чином, відповідно до абзацу третього пункту 6 розділу II Порядку № 262 в акцизній накладній у даних про місткість ємності (секцій), в яку (які) здійснено фізичне відвантаження (отримання) пального вказується інформація про:

загальну місткість;

кількість секцій;

місткість секцій, в які здійснено відвантаження (отримання) пального, на обсяги якого виписана акцизна накладна.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).