Державна податкова служба України розглянула запит ТОВ (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо обов’язку отримання ліцензії на зберігання пального необхідності ліцензування нашої діяльності та в межах компетенції повідомляє.
Товариство має ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі пальним.
Разом з тим у Товариства відсутня ліцензія на право зберігання пального.
Товариство звертається з проханням надати індивідуальну податкову консультацію з питання: чи має право Товариство зберігати пальне, яке належить іншим суб’єктам господарювання, в тих місцях оптової торгівлі на, які отримано ліцензію.
Відповідно до пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України господарська діяльність — це діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників («Цивільний кодекс України»).
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюється Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі — Закон № 481).
Відповідно до ст. 1 Закону місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Зберігання пального — це діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Статей 1 Закону № 481 визначено, що оптова торгівля пальним — це діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам;
Статтею 15 Закону № 481 визначено, що суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Законом № 481 встановлено вичерпний перелік умов, за яких підприємства, установи та організації не отримують відповідні ліцензії, інших виключень цим Законом не передбачено.
Враховуючи викладене вище, у разі надання послуг із зберігання пального, яке належить іншим суб’єктам господарювання, Товариству необхідно отримати ліцензію на право зберігання пального.
Відповідно до пп. 52.2. ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |