X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.11.2019 р. № 1374/6/99-00-04-01-02-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) розглянула лист Товариства щодо застосування норм Кодексу та в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Товариство звертається з проханням надати інформацію, на підставі якого документа необхідно проводити сплату пені за несвоєчасну сплату штрафних санкцій за порушення вимог чинного законодавства, яке регулює виробництво та обіг алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Відповідно до пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Кодексу, нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов’язання, визначеного Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до п. 129.4. ст. 129 Кодексу, на суми грошового зобов’язання, визначеного зокрема пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Кодексу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках, визначення пені відповідно до вимог Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов’язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Крім того, пп. 129.5 ст. 129 Кодексу встановлено, що зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов’язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.

Поряд з цим повідомляємо, що ст. 131 Кодексу передбачено порядок сплати пені, нарахованої за невиконання податкового зобов’язання, а саме:

нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків (п. 131.1 Кодексу);

при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов’язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені (п. 131.2 Кодексу).

Якщо платник податків не виконує встановленої п. 131.2 Кодексу черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному п. 131.2 Кодексу.

Суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки (п. 131.3 Кодексу).

Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.