Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула Товариства щодо використання орендованих витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі — рівнемір-лічильник) та повідомляє таке.
Товариство зазначило, що має намір здійснювати роздрібну торгівлю пальним на орендованих автозаправних станціях, а також його зберігати на складі бензину та дизельного палива та набути статусу розпорядника акцизного складу.
Враховуючи викладене, Товариство запитує:
Чи має право Товариство — орендар (розпорядник акцизного складу) використовувати витратоміри-лічильники і рівнеміри-лічильники, зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, для передачі даних про залишки пального та про обсяги його обороту, які були встановлені підприємством - орендодавцем (власником резервуарів)?
Відповідно до абзацу третього підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Кодексу акцизний склад — це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Розпорядник акцизного складу - суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (підпункт 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).
Згідно з підпунктом 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Кодексу акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Отже, з урахуванням підпункту 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 та підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Кодексу, розпорядник акцизного складу здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі при наявності у нього документів, що підтверджують право користування, зокрема, на підставі договору оренди, приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу, який повинен бути обладнаний витратомірами-лічильниками і рівнемірами-лічильниками.
Кодексом не передбачено заборон щодо використання розпорядником акцизного складу як приміщень та/або території, що відносяться до акцизного складу, так і витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників, якими обладнані акцизні склади, на підставі наявності у нього підтверджуючих документів про право користування ними.
Також інформуємо, що відповідно до абзацу десятого підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Кодексу забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |