X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.11.2019 р. № 1356/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо можливості застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого пунктом 206.9 статті 206 розділу II Податкового кодексу України (далі  ПКУ), у разі здійснення операції з постачання (продажу) резидентом нерезиденту товару, що поміщений у митний режим митного складу, без зміни митного режиму, в який поміщений такий товар та у межах компетенції, керуючись статтею 52 розділу II ПКУ, повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків, зборів і митних платежів, регулюються нормами ПКУ, Митного кодексу України (далі  МКУ) та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ і пункт 2 статті 1 розділу І МКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» - «г» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з:

постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України;

ввезення товарів на митну територію України;

вивезення товарів за межі митної території України.

Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду, (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).

Під ввезенням товарів на митну територію України і вивезенням товарів за межі митної території України розуміється сукупність дій, пов'язаних із переміщенням товарів через митний кордон України у будь-який спосіб у відповідному напрямку, відповідно до МКУ (підпункт 14.1.21-1 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).

Відповідно до підпункту 14.1.244 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ під товарами розуміються матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.

В цілях оподаткування операцій з переміщення майна та енергії через митний кордон України, термін «товари» вживається у значенні, визначеному МКУ.

Так, у розумінні МКУ, товари  це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі (підпункт 57 частини першої статті 4 МКУ).

Згідно з пунктом 206.9 статті 206 розділу V ПКУ до операцій із вивезення товарів з митної території України на митний склад та операцій із ввезення товарів з-за меж митної території України на митний склад застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ПДВ за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 20 МКУ.

Разом з цим правові основи митного режиму "митний склад" встановлено главою 20 МКУ.

Митний склад це митний режим, відповідно до якого іноземні або українські товари зберігаються під митним контролем із умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Іноземні товари, поміщені в митний режим митного складу, зберігають статус іноземних товарів.

Українські товари, поміщені в митний режим митного складу, втрачають статус українських товарів з моменту відшкодування сум податку на додану вартість відповідно до положень ПКУ.

Операції, які можуть здійснюватися з товарами, що зберігаються на митному складі, визначено статтею 127 МКУ.

Правила передачі права власності на товари, поміщені у митний режим митного складу встановлено статтею 128 МКУ.

Митний режим митного складу завершується шляхом поміщення товарів, поміщених у цей митний режим, в інший митний режим, що допускається МКУ, а також у випадках, передбачених частиною третьою статті 129 МКУ.

Зауважимо, що визначальним фактором віднесення тих чи інших операцій до операцій, що є об’єктом оподаткування ПДВ, є здійснення платником податку операцій з постачання товарів/послуг, місцем постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ визначено митну територію України.

Разом з цим повідомляємо, що оскільки на сьогодні функцію надання консультацій з питань застосування норм МКУ покладено на Державну фіскальну службу України (далі ДФС), як на центральний орган виконавчої влади, який реалізує, зокрема державну митну політику, то з метою надання вичерпної податкової консультації на порушене у зверненні питання і уникнення при цьому неоднозначного трактування норм ПКУ ДПС буде підготовлено та направлено відповідний запит до ДФС.

Після отримання відповіді від ДФС, товариству буде надано вичерпну індивідуальну податкову консультацію з урахуванням висновків, викладених у такій відповіді.