Головне управління ДПС у Харківській області (далі — ГУ ДПС у Харківській області), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), розглянуло звернення щодо отримання індивідуальної податкової консультації та повідомляє таке.
У своєму зверненні Товариство зазначає, що на певній території із певною поштовою адресою розташовано декілька ємностей для вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального, які використовуються на праві оренди двома суб’єктами господарювання з метою вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання або реалізації пального, кожен суб’єкт окремо щодо тих ємностей, які фактично використовуються ним згідно умов оренди.
В період з 01.07.2019 до 01.10.2019 в податковому органі за однією поштовою адресою було зареєстровано два акцизні склади на кожного з вказаних суб’єктів господарювання, при цьому один із суб’єктів господарювання отримав ліцензію на право зберігання пального за цією адресою, а другий суб’єкт господарювання такої ліцензії ще не отримав.
Після 01.10.2019 той із суб’єктів господарювання, хто отримав ліцензію на право зберігання пального, зняв з реєстрації в податковому органі акцизний склад, та діяльності із зберігання пального за цією адресою не здійснює. В той же час дію ліцензії на право зберігання пального за цією адресою він не припиняв.
У зв’язку з чим підприємство просить надати роз’яснення з наступного питання:
1. Чи є перешкодою (підставою для відмови у видачі ліцензії) для другого з суб’єктів господарювання, який звертається до податкового органу з заявою на отримання ліцензії за цією ж адресою, та який на час звернення з такою заявою, є єдиним розпорядником акцизного складу за цією адресою, наявність у другого суб’єкта господарювання раніше виданої на цю ж адресу ліцензії на право зберігання пального.
Відповідно до ст. 15 Закону від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі — Закон № 481) зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним — одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
За приписами ст. 1 Закону № 481 місце зберігання пального — місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Зберігання пального — діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Враховуючи викладене, не є перешкодою (підставою для відмови у видачі ліцензії) для другого з суб’єкта господарювання, який звертається до податкового органу з заявою на отримання ліцензії за цією ж адресою, та який на час звернення з такою заявою є єдиним розпорядником акцизного складу за цією адресою, наявність у другого суб’єкта господарювання раніше виданої на цю ж адресу ліцензії на право зберігання пального.
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |