X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.11.2019 р. № 1435/ІПК/23-00-04-0314

Головне управління ДПС у Черкаській області на звернення Підприємства щодо обчислення бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі  Податок), та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що є власником об'єкта нерухомого майна. Підприємство запитує про порядок визначення загальної площі об’єкта, яка є базою оподаткування Податком.

Відповідно до пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Об’єктом оподаткування Податком є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Кодексу).

Відповідно до пп. 266.3.1 п. 266.3 ст.266 Кодексу базою оподаткування Податком є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (пп. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 Кодексу).

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, регулюються Законом України від 01 липня 2004 року№ 1952-ІV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1141 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 6 червня 2018 р. № 484) (далі  Порядок).

Відповідно до частини другої п. 29 Порядку до державного реєстру прав вносяться відомості про площу об'єкта нерухомого майна (загальну та (за наявності) житлову).

Таким чином, загальна площа об’єкта нерухомості, яка є базою оподаткування Податком, визначається на підставі документу, що свідчить про право власності на об’єкт нерухомості, у т.ч. витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.