X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.11.2019 р. № 1389/10/08-01-32-02-05/ІПК

Головне управління ДПС відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянуло звернення Товариства на отримання індивідуальної податкової консультації та повідомляє наступне.

Згідно звернення Товариство планує здійснювати виробництво агрохімікатів.

Одним із інгредієнтів для запланованого виготовлення агрохімічної продукції буде етиловий спирт.

Товариство цікавлять наступні питання:

1. Чи вважається зберігання етилового спирту на підприємстві, який буде використовуватись виключно, як інгредієнт для виготовлення агрохімічної продукції, акцизним складом?

2. Чи вважається підприємство, яке використовує етиловий спирт, як інгредієнт для виготовлення агрохімічної продукції платником акцизного податку?

Чи вважається операція з виготовлення агрохімічної продукції, в якій одним із інгредієнтів є етиловий спирт, об'єктом оподаткування акцизного податку?

Відповідно до пп. 212.1.1. п.212.1. ст.212. Кодексу платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.

Визначення поняття підакцизні товари наведено у пп. 14.1.145 п.14.1 ст.14 Кодексу. У розумінні зазначеної статті підакцизні товари (продукція) товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

Згідно з п. 215.1. ст.215. Кодексу підакцизні товари, це:

спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу "живого" бродіння);

 тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

пальне;

автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

 електрична енергія.

Ставки акцизного податку встановлені п. 215.3. ст.215. Кодексу в залежності від кодів підакцизних товарів згідно класифікатору УКТ ЗЕД.

Тобто, код товарів згідно УКТ ЗЕД при визначені належності їх до підакцизних товарів є визначальним.

Оскільки у своєму запиті Товариство не надає інформацію щодо коду товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, опису товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, які планується виготовляти, надати остаточну відповідь на 2 та 3 питання не вдається можливим.

Підпунктом 14.1.6. п.14.1. ст.6 ПКУ визначено поняття, акцизний склад це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.

З врахуванням вищенаведеного, зберігання спирту етилового, який буде використовуватись виключно як інгредієнт для виготовлення агрохімічної продукції, не передбачає створення акцизного складу Товариством.

Для надання більш вичерпної та обґрунтованої індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів, зокрема дозволи або інформацію про державну реєстрацію агрохімікатів в Україні, із зазначенням коду товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, опису товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.