Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, повідомляє.
Підприємство поінформувало, що на підставі відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно має у власності такі об’єкти нерухомості, як: «склад готової продукції», «склад упаковки», «прохідна КПІ», «зарядна», «адміністративно-побутовий корпус. Котельня», «прибудова до виробничого корпусу» (далі — Об’єкти), які відповідно до Декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованої в Департаменті ДАВ у м. Києві 23.01.2015 за № КВ143150230051, належать до підкласу 1251.9 Державного класифікатора ДК 018-2000 (далі — Класифікатор).
Підприємство, керуючись п. «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, просить надати роз’яснення щодо наявності у нього підстав не нараховувати/сплачувати Податок за Об’єкти.
Пунктом «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
Визначення приналежності будівлі до того чи іншого класу проводиться на підставі документів, що підтверджують право власності, з урахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення об’єкта нерухомості згідно з Класифікатором.
Згідно з Класифікатором до групи (код 125) «Будівлі промисловості та склади» належить клас (код 1251) «Будівлі промислові», який включає будівлі промислового призначення, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні, завод, складальні підприємства тощо.
Таким чином, будівлі, як виробничі, так і адміністративні та допоміжні, віднесені до класу «Будівлі промислові» (код 1251) Класифікатора, які належать на праві власності промисловому підприємству, входять до складу цілісного майнового комплексу такого підприємства та використовуються для забезпечення його діяльності — не є об’єктом оподаткування Податком в розумінні п. «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |