Головне управління ДФС у Донецькій області на звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі — Товариство) щодо права перебування на спрощеній системі оподаткування, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Товариство проінформувало, що займається прокладкою та технічним обслуговуванням власної мережі кабельного телебачення, наданням послуг по підключенню абонентів власної мережі кабельного телебачення для ретрансляції телевізійних каналів.
Основним видом діяльності Товариства є діяльність у сфері телевізійного мовлення (код КВЕД-2010 60.20), допоміжний вид — діяльність у сфері проводового електрозв’язку (код КВЕД-2010 61.10). Товариство запитує про можливість за вказаних обставин перебувати на спрощеній системі оподаткування як платник єдиного податку третьої групи.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування регламентовано розділом XIV Кодексу.
Нормами п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи. Зокрема, відповідно до частини восьмої пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв'язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.
Згідно з Поясненням до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД- 2010), затвердженим наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396, клас 60.20 включає:
— створення телевізійними каналами повного пакета програм на основі придбаних програмних компонентів (наприклад, художніх або документальних фільмів тощо), програмних компонентів власного виробництва (наприклад, місцеві новини, репортажі в прямому ефірі) або комбінування обох видів компонентів, повний пакет телепрограм може або транслюватися їх виробником, або вироблятися з метою їх передавання іншим одиницям, таким як компанії, що надають послуги кабельного телебачення, або провайдерам супутникового телемовлення, для подальшого поширення глядачам;
— створення програм, вільно доступних користувачам, а також програм, доступних тільки на основі передплати;
передавання даних за допомогою телемереж;
клас 61.10 включає:
— експлуатацію, технічне обслуговування або надання доступу до пристроїв, що передають голосові, текстові, звукові або відеодані з використанням інфраструктури проводового електрозв'язку;
— купівлю доступу та пропускної здатності мережі у власників і операторів мереж, а також надання телекомунікаційних послуг із використанням цих потужностей для бізнесу та населення;
— надання доступу до мережі Інтернет оператором кабельної інфраструктури;
— комплектування пакета каналів і розповсюдження такого пакета без створення телевізійних програм.
Провайдер програмної послуги — суб'єкт господарювання, який на підставі ліцензії, виданої Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, на договірних засадах надає абонентам можливість перегляду пакетів програм, використовуючи для передавання цих програм ресурси багатоканальних телемереж (ст.1 Закону України від 21 грудня 1993 року № 3759-ХІІ «Про телебачення і радіомовлення», (далі — Закон № 3759)).
Відповідно до ч.І ст.40 Закону № 3759 для організації діяльності провайдера програмної послуги суб'єкт господарювання (провайдер або оператор телекомунікацій чи оператор кабельних мереж) повинен отримати ліцензію (дозвіл) у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.
Використання ресурсів телекомунікаційних мереж загального користування для потреб телебачення та радіомовлення здійснюється на договірних засадах відповідно до законодавства (п.1 ст.28 Закону України від 18 листопада 2003 року № 1280-ІV «Про телекомунікації», (далі — Закон № 1280)).
Діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та/або дозволів (п. 1 ст. 42 Закону № 1280).
Отже, якщо Товариством здійснюється діяльність, яка відповідає класу 60 «Діяльність у сфері радіомовлення та телевізійного мовлення» та класу 61 «Телекомунікації (електрозв'язок)» КВЕД-2010 та потребує отримання відповідної ліцензії, то відповідно до пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу Товариство не може перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Що стосується питання обрання видів діяльності за КВЕД, та повідомляємо, що усі види економічної діяльності суб'єктів господарювання, які на вищих рівнях деталізації групуються у галузі, є об'єктами класифікації в КВЕД.
За методологічними засадами, принципами побудови та призначенням КВЕД — це статистична класифікація, гармонізована з міжнародною стандартною статистичною Класифікацією видів економічної діяльності Європейського Союзу (NACE) і є її аналогом.
Відповідно до наказу Держспоживстандарту від 11.10.2010 N 457 (зі змінами), з 1 січня 2012 року набула чинності нова редакція КВЕД (ДК 009:2010), розроблена на заміну ДК 009:2005, до переліку якої також включені коди видів економічної діяльності за новою класифікацією.
Разом з цим, Державним комітетом статистики України наказом від 23.12.2011 № 396 затверджено Методичні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.
Враховуючи викладене, для встановлення, до якого виду відноситься обрана Вами господарська діяльність та чи належить вона до видів діяльності, перелік яких наведено у п. 291.5 ст. 291 Кодексу, Вам необхідно звернутись до Державної служби статистики України.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |