X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.11.2019 р. № 1523/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за спеціальне використання води (далі  Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що як ліцензіат у сфері централізованого водопостачання та водовідведення при провадженні господарської діяльності передає обсяги води суб’єкту господарювання, що є виробником послуг з водопостачання та водовідведення на підставі відповідного дозвільного документа.

Товариство, посилаючись на лист ДФС від 08.05.2018 № 1388/4/99-99-12-32-03-13 щодо визначення об’єкта оподаткування та податкових зобов’язань з Рентної плати, запитує про порядок декларування податкових зобов’язань» з Рентної плати за обсяги води переданої ним іншому ліцензіату  суб’єкту господарювання, що є виробником послуг з водопостачання та водовідведення водокористувачам.

Кодексом встановлено, що об’єктом оподаткування Рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі  обсяг, що зазначений у дозвільному документі на здійснення спеціального водокористування як ліміт забору води з водного об’єкту (пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).

При цьому Кодексом не передбачено процедур зменшення обсягів води, яка є об’єктом оподаткування рентною платою, та, відповідно, умов для не справляння зазначеного податкового платежу з будь-яких обсягів води, незалежно від напрямків її використання (постачання).

Перелік випадків, за яких фактичний обсяг використаної платником води не виключається з об’єкта оподаткування Рентною платою, але на який платникам Рентної плати надана податкова преференція, що полягає у наданому Кодексом праві не справляти Рентну плату, визначено п. 255.4 ст. 255 Кодексу.

Зокрема, пп. 255.4.1. п. 255.4 ст. 255 Кодексу звільнено від оподаткування частину об’єкта оподаткування Рентною платою  обсяги води, що використані для забезпечення питних та санітарно-гігієнічних потреб населення.

При цьому, п. 255.4 ст. 255 Кодексу не передбачено умови звільнення від оподаткування Рентною платою обсягів води, які реалізовані іншому суб’єкту господарювання, який використовує таку воду в підприємницькій діяльності, у тому числі для цілей отримання економічної вигоди, зокрема, теплопостачальним організаціям, надання послуг з водопостачання та водовідведення тощо.

Крім того, п. 255.4 ст. 255 Кодексу не звільняються від оподаткування Рентною платою обсяги води, які у дозвільному документі включені до лімітів забору води як об’єкт оподаткування Рентною платою та із дотриманням вимог ліцензійних умов на провадження господарської діяльності із централізованого водопостачання, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22 березня 2017 року № 307 (далі  Ліцензійні умови), та Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 5 липня 1995 року № 30, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 липня 1995 року за № 231/767, використовуються платником Рентної плати для забезпечення належних технологічних умов такого постачання, зокрема, шляхом поповнення обсягів води у системах водопостачання на обсяг їх втрат.

З огляду на викладене, платники Рентної плати декларують податкові зобов’язання з Рентної плати за кожну частину об’єкта оподаткування Рентною платою (фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі) у окремих додатках 5 до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 17.08.2015 № 719, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.09.2017 за № 1051/27496, залежно від напрямків її використання (постачання), а саме за:
обсяг води, який постачається платниками Рентної плати населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб із застосуванням коефіцієнта «0»;

обсяг води, який постачається платниками Рентної плати юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, в тому числі теплопостачальним організацім, виробникам послуг з водопостачання та водовідведення, ОСББ, ЖБК, тощо, незалежно від напрямків її використання (постачання) останніми із застосуванням коефіцієнта «1»;

обсяг води, який використовується платниками Рентної плати на власні технологічні потреби, включаючи втрати та витрати для забезпечення провадження господарської діяльності з вироблення, створення та/або надання житлово-комунальних послуг із застосуванням коефіцієнта «0,3».

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.