З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби України» Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації з питань виконання норм пп. 230.1.5 п. 230.1 ст. 230 Кодексу та Порядку формування та реєстрації Заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 № 188 (далі — Заявка) та в межах компетенції повідомляє таке.
У зверненні Товариство, зазначило, що здійснює надавання сільськогосподарських послуг, із застосуванням власної та орендованої сільськогосподарської техніки, відповідно до основного виду діяльності — 01 61 Допоміжна діяльність в рослинництві.
Для виконання робіт підприємство здійснює заправку техніки власними паливо-мастильними матеріалами. Заправка техніки, яка територіально знаходиться в полі, відбувається шляхом підвозу палива бензовозом від постійного місця зберігання (АЗС) до місця виконання робіт (поля). Пункт навантаження пального це стаціонарна АЗС, пункт розвантаження — паливний бак окремої одиниці техніки.
З урахуванням викладеного, Товариство звертається з проханням надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1. Яким чином і яку саме інформацію слід вказувати в полі Пункт розвантаження Заявки, якщо пунктом розвантаження є об’єкт рухомого майна (техніка), яка не має адреси, коду КОАТУУ, номеру будинку, а вказане пальне буде використане в технологічному процесі, тобто подальшої передачі пального на стаціонарну АЗС не відбувається.
2. Яким чином заповнити Заявку, якщо Пункт навантаження один — стаціонарна АЗС, а Пунктами розвантаження є кілька складів в т.ч. як стаціонарних, так і рухомих (паливний бак сільськогосподарської техніки).
До питань 1,2.
Відповідно до пп. 230.1.5 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, створення та ведення якого забезпечується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється, зокрема, на підставі Заявок, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового. Такі Заявки подаються суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.
Форма Заявки та Порядок її заповнення (далі — Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 № 188 «Про затвердження форми заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, та Порядку її заповнення».
У відповідності з п. З розд. II Порядку, у графах 13-22 зазначають інформацію щодо пунктів розвантаження пального:
— назва пункту (графа 13); код за КОАТУУ (графа 15); тип — область, район (графа 16); назва області, району (графа 17);
— тип населеного пункту — місто (м.), селище (смт), село (с.) (графа 18);
— назва населеного пункту (графа 19);
— тип вулиці — вул., пл., пр-т тощо (графа 20);
— назва вулиці (графа 21);
— номер будинку тощо — за назвою вулиці без пробілів та крапок (графа 22);
— ідентифікатор об'єкта оподаткування, про який до контролюючого органу направлено повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 глави 5 розділу II Кодексу (графа 14).
Отже, Товариству необхідно в Заявці зазначати вищезазначену інформацію щодо пунктів розвантаження пального (поле, сад, склад, тракторна бригада тощо), на яких буде розвантажуватись пальне, в тому числі на яких розташована техніка, яка буде заправлятись безпосередньо в паливні баки, зокрема адреси, коду КОАТУУ, номеру будинку тощо.
В Заявці може зазначатись декілька пунктів розвантаження (у разі потреби).
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкога консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |