Державна податкова служба України розглянула звернення щэдо оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з безоплатної передачі (списання з балансу) комунальним підприємством за рішенням органу місцевого самоврядування основних засобів, що обліковувалися як невиробг ичі основні засоби, та в доповнення до індивідуальної податкової консультації від 03.10.2019 № 567/6/99-00-07-02-02-15/ІПК, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у межах повноважень повідомляє.
Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств, на підставі абзацу першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Різниці, які виникають за операціями з ліквідації або продажу об’єктів невиробничих основних засобів, формуються згідно з вимогами п. 138.1 та п. 138.2 ст. 138 Кодексу.
Фінансовий результат до оподаткування збільшується, зокрема, на суму залишкової вартості окремого об'єкта невиробничих основних засобів або невиробничих нематеріальних активів, визначеної відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, у разі ліквідації або продажу такого об’єкта (абзац п’ятий п. 138.1 ст. 138 Кодексу).
Зменшення фінансового результату до оподаткування передбачено, зокрема, на суму первісної вартості придбання або виготовлення окремого об’єкта невиробничих основних засобів або невиробничих нематеріальв их активів та витрат на їх ремонт, реконструкцію, модернізацію або івші поліпшення, у тому числі віднесених до витрат відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, у разі продажу такого об’єкта невиробничих основних засобів або нематеріальних активів, але не більше суми доходу (виручка), отриманої від такого продажу (абзац шостий п. 138.2 ст. 138 Кодексу).
Відповідно до п.п. 138.3.2 п. 138.3 ст. 138 Кодексу термін «невиробничі основні засоби» означає основні засоби, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку.
Отже, у разі безоплатної передачі платником податку на прибуток невиробничих основних засобів (списання з балансу) такий платник збільшує фінарсовий результат до оподаткування на суму залишкової вартості окремих об’єктів невиробничих основних засобів відповідно до абзацу п’ятого п. 138.1 ст. 138 Кодексу. При цьому різниця, передбачена абзацом шостим п. 138.2 ст. 138 Кодексу щодо зменшення фінансового результату до оподаткуванні на суму первісної вартості придбання окремого об’єкта невиробничих основних засобів, але не більше суми доходу (виручки), отриманої від продажу відповідного об’єкта невиробничих основних засобів, дорівнюватиме нулю.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |