X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.11.2019 р. № 1651/ІПК/05-99-32-03

Головне управління ДПС у Донецькій області відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) розглянула звернення [...] на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо закупівлі з метою подальшої переробки експандованої («підірваної») тютюнової жилки

1) Товариство запитує, чи відноситься експандована («підірвана») тютюнова жилка до товарної позиції 240130 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пп. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі  ПКУ) підакцизні товари (продукція) товари за кодами згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі УКТ ЗЕД), на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

Згідно із ч. 1 ст. 67 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VІ зі змінами та доповненнями (далі МКУ) УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України.

Відповідно до частини першої ст. 68 МКУ від 13 березня 2012 року № 4495-VI ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Класифікація товарів здійснюється відповідно до УКТ ЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України і затверджена Законом України "Про Митний тариф України" від 19.09.2013 N 584-VІІ, з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, приміток до розділів і груп та характеристик товарів, які є визначальними для їх класифікації.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України) має зазначатися за всім ланцюгом постачання таких товарів до моменту їх продажу кінцевому споживачу або до моменту, коли такі товари перетворюються на інший товар чи стають частиною нового в результаті виробництва, обробки, переробки тощо. У разі коли в результаті такого виробництва, обробки, переробки тощо створено новий підакцизний продукт, йому присвоюється новий відповідний код згідно з УКТ ЗЕД.

Всі товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначається коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.

Не існує товарів, які не підлягають класифікації.

В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Порядок, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 650, визначає порядок роботи відділу митних платежів (далі  ВМП), підрозділу митного оформлення (далі  ПМО) та митного поста під час здійснення контролю правильності класифікації товарів, прийняття попередніх рішень про класифікацію товарів та рішень про визначення коду товару, здійснення митних процедур, пов'язаних з контролем правильності класифікації товарів при митному контролі та оформленні товарів, що перемішуються через митний кордон України, порядок взаємодії з іншими структурними підрозділами митного органу при вирішенні питань класифікації товарів, а також здійснення оформлення та реєстрації рішень, надання звітності та інші питання роботи ВМП, ПМО, митного поста у напрямі класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД.

Враховуючи вищенаведені норми законодавства розгляд питання щодо класифікації товарів (продукції) згідно з УКТ ЗЕД належить до компетенції відповідних підрозділів Державної митної служби України.

2) Товариство запитує, чи відносяться діяльність із експандованою («підірваною») тютюновою жилкою, під час переробки якої в подальшому отримується продукція для використання в с/г сфері, до таких, що не суперечать вимогам чинного податкового законодавства.

У листі Товариства не зазначено класифікацію товару відповідно до коду УКТ ЗЕД, який буде використовуватись як сировина для виробництва продукції, яка буде використовуватись у сільськогосподарській сфері.

Також підприємством не зазначено, яку продукцію воно планує виробляти та про які саме норми податкового законодавства йде мова у зверненні Товариства.

Враховуючи вищенаведене для надання відповіді на зазначене питання необхідна більш чітка та детальна інформація.

3) Товариство запитує, чи відносяться операції в розумінні ст.213 ПКУ (зокрема із ввезення на територію України або купівлі в межах території України) із експандованою («підірваною») тютюновою жилкою, під час переробки якої в подальшому отримується продукція для використання в с/г сфері, до таких, що не оподатковуються акцизним податком.

Відповідно до пп. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі ПКУ) підакцизні товари (продукція)  товари за кодами згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі  УКТ ЗЕД), на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

Класифікація товарів здійснюється відповідно до УКТ ЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України і затверджена Законом України "Про Митний тариф України" від 19.09.2013 N 584-VІІ, з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, приміток до розділів і груп та характеристик товарів, які є визначальними для їх класифікації.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України) має зазначатися за всім ланцюгом постачання таких товарів до моменту їх продажу кінцевому споживачу або до моменту, коли такі товари перетворюються на інший товар чи стають частиною нового в результаті виробництва, обробки, переробки тощо.

У разі коли в результаті такого виробництва, обробки, переробки тощо створено новий підакцизний продукт, йому присвоюється новий відповідний код згідно з УКТ ЗЕД.

Перелік платників акцизного податку визначено ст. 212 ПКУ.

Нормами ст.213 визначено операції з підакцизними товарами, які є об’єктами оподаткування, операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню, операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування.

Відповідно до п. 215.1 ст. 215 ПКУ до підакцизних товарів належать:

спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння);

тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

пальне;

автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

Статтею 1 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі  Закон № 481) та пп. 14.1.252 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) визначено, що тютюновими виробами є сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Також статтею 1 Закону N 481 визначено, що сировиною є предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці.

Ліцензії на виробництво тютюнових виробів видаються лише суб'єктам господарювання, які мають повний технологічний цикл виробництва тютюнових виробів, включаючи виготовлення тютюнової суміші, сигаретні цехи (ст. З Закону № 481), після проведення атестації та є чинними протягом терміну дії ліцензії (ст. 8 Закону № 481).

Імпорт тютюнової сировини може здійснюватися лише суб'єктами господарювання, які мають ліцензію на право виробництва тютюнових виробів, та тютюново-ферментаційними заводами, які здійснюють реалізацію (передачу) ферментованої тютюнової сировини виробникам тютюнових виробів або на експорт (абзаци другий - четвертий ст. 15 Закону № 481).

Враховуючи вищенаведене, без наявності детального та точного опису товару та віднесення його до певної товарної позиції згідно УКТ ЗЕД, а також деталізації інформації щодо певної операції, неможливо зробити висновок щодо оподаткування або звільнення від оподаткування операцій із використанням експандованої («підірваної») тютюнової жилки.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.