X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.11.2019 р. № 1588/6/99-00-04-01-01-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі -Кодекс), розглянула запит Товариства на надання індивідуальної податкової консультації щодо ліцензування зберігання пального та в межах компетенції повідомляє.

Товариство повідомило, що має на балансі технічне обладнання/пристрій, а саме дизельний генератор Теksan TJ330DW Дизельний генератор знаходиться за місцезнаходженням Товариства, а саме за адресою провадження діяльності.

Згідно з технічними характеристиками, даний дизельний генератор обладнаний паливним баком об’ємом 400 літрів.

Для забезпечення роботи дизельного генератора Товариство придбаває дизельне пальне, яке одразу заливається до паливного баку генератора, де і зберігається таке пальне.

Товариство не здійснює зберігання дизельного пального в окремих ємностях.

Обсяг дизельного пального, що протягом календарного року закуповує Товариство в цілому не перевищує 5000 літрів.

Товариство не здійснює реалізацію та зберігання дизельного пального іншим особам, дане пальне використовується виключно для власних господарських потреб.

Товариство цікавить відповідь на запитання:

1. Чи вважатимуться за вищезазначених умов територія Товариства місцем для зберігання пального?
 

2. Чи є паливний бак дизельного генератора місцем зберігання пального?
 

3. Чи необхідно за вищезазначених умов нашому Товариству отримувати ліцензію на право зберігання пального, якщо таке пальне зберігається в баку дизельного генератора?
 

Щодо питань № 1 та № 2:

Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право оптової торгівлі пальним, роздрібної торгівлі пальним визначено статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі  Закон № 481).

Відповідно до статті 1 Закону № 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Зберігання пального діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Щодо питання № 3:

Враховуючи викладене вище та той факт, що Товариство у зверненні зазначило, що придбане пальне заливається до паливного баку дизельного генератора та забезпечує експлуатацію даного пристрою, у разі, якщо Товариство у своїй діяльності не здійснює зберігання пального та не має місць зберігання пального у розумінні ст. 1 Закону № 481, ліцензія на зберігання пального не видається.

Разом з цим зазначаємо, що статтею 17 Закону № 481 встановлені відповідні штрафні санкції за здійснення господарської діяльності зі зберіганая пального без отримання відповідної ліцензії на зберігання пального.

Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.