Державна податкова служба України розглянула звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань нарахуванні: податкових зобов’язань з ПДВ під час постачання послуг, до яких застосовується пункт 8 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі — ПКУ), та, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Організацією засновано Підприємство, яке є платником ПДВ, користується пільгою відповідно до пункту 8 підрозділу 2 розділу XX ПКУ згідно розпоряджень Рівненської обласної державної адміністрації.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Підпунктом «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ визначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.
Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті V ПКУ).
ПКУ передбачено ряд пільг, які спрямовані на підтримку підприємств та організацій, заснованих громадськими організаціями інвалідів.
Так, відповідно до пункту 197.6 статті 197 ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання товарів (крім підакцизних товарів) та послуг (крім послуг, що надаються під час проведення лотерей розважальних ігор та послуг з постачання товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку здійснювати постачання товарів від імені та за дорученням іншої особи без передачі права власності на такі товари), що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями, які засновані громадськими організаціями інвалідів, де кількість інвалідів, які мають в таких організаціях основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менш як 50 відсотків середньооблікової кількості штатних працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат з оплати праці, що належать до складу витрат згідно з правилами оподаткування податком на прибуток підприємств.
Безпосереднім вважається виготовлення товарів/послуг, у результаті якого сума витрат з переробки (обробка, інші види перетворення) сировини, комплектувальних виробів, складових частин, інших покупних товарів/послуг, які використовуються при виготовлені таких товарів/послуг, становить не менш як 8 відсотків ціни постачання таких виготовлених товарів/послуг.
Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати зазначену пільгу за наявності реєстрації у відповідному контролюючому органі, яка здійснюється на підставі відповідної заяви платника податку про бажання отримати таку пільгу і рішення уповноваженого органу відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Крім цього, тимчасово, до 1 січня 2020 року, пунктом 8 підрозділу 2 розділу XX Перехідних положень ПКУ передбачено оподаткування таких операцій за нульовою ставкою податку.
Підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів, до операцій з постачання товарів/послуг, визначених Кодексом, можуть на власний розсуд обрати один із пільгових режимів оподаткування податком на додану вартість.
При порушенні платником податку вимог пункту 197.6 статті 197 ПКУ та пункту 8 підрозділу 2 розділу XX ПКУ контролюючий орган скасовує його реєстрацію як особи, що має право на податкову пільгу, а податкові зобов'язання такого платника податку перераховуються з податкового періоду, за наслідками якого були виявлені такі порушення, відповідно до загальних правил оподаткування, встановлених цим ПКУ, та з одночасним застосуванням відповідних фінансових санкцій.
Таким чином, в первинних документах (акті приймання-передачі виконаних робіт (послуг)), що супроводжує постачання послуг, що складаються за фактом надання послуг, операції з постачання яких оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою, сума ПДВ повинна становити 0 грн.
Разом з тим, повідомляємо, до операцій, які оподатковуються за ставкою податку 0 відсотків, нарахування сум ПДВ за іншими ставками та відображення таких сум ПДВ у первинних документах чинним законодавством не передбачено.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 II ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |