X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.12.2019 р. № 1694/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації [....] (далі - Підприємство), стосовно практичного застосування норм податкового законодавства щодо порядку складання акцизних накладних при власному споживанні пального шляхом заправки пальним власного рухомого складу підприємства на АЗС та/або АЗК через паливороздавальні колонки в безпосередньо в паливні баки.

У зверненні Підприємство зазначає, що 01.07.2019 було складено акцизну накладну №[....] за формою «П», що підтверджувало реалізацію пального (бензину код товару згідно з УКТ ЗЕД 2710124512, обсягом [....] кг та [....] л приведених до температури 15 °С) на АЗС для власного споживання шляхом заправки власного рухомого складу Підприємства.

Так в акцизній накладній Підприємство зазначило: код операції для складання в одному примірнику - «1» ; умову оподаткування - «0» як для інших операцій, які не належать до операцій, віднесених до одного з кодів ознаки умов оподаткування «1» - «5»;
напрям використання - «4» реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним.

08.10.2019 Підприємство отримало квитанцію № 1 згідно з якою акцизна накладна від 01.07.2019 № 100787 не прийнята до Єдиного реєстру акцизних накладних, виявлені помилки/зауваження: Документ не може бути прийнятий -Порушено вимоги п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України, а саме: невірно заповнене поле «Код операції для складання в одному примірнику» для умови оподаткування «0» і напряму використання «4».

З огляду на викладене Підприємство запитує:

Який цифровий код з відповідною ознакою щодо напрямку використання пального потрібно вказати підприємству в акцизній накладній при власному споживанні пального шляхом заправки пальним власного рухомого складу Підприємства на АЗС та/або АЗК через паливороздавальні колонки безпосередньо в паливні баки?

В зазначеній у п. 232.3 ст. 232 Кодексу формулі, за якою обчислюється обсяг пального, на яке платник може зареєструвати акцизні накладні/розрахунки коригування, враховуються, зокрема обсяги пального:

за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, що підтверджено другим примірником такої акцизної накладної, зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних (які збільшують обсяг, що обчислюється за формулою);

за виданими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних (які зменшують обсяг, що обчислюється за формулою).

Крім того, пунктом 232.3 ст. 232 Кодексу визначено, що в системі електронного адміністрування реалізації пального або спирту етилового (далі-СЕА РПСЕ) зміна показника ЕАНаклОтр (тобто обсягу пального, на яке платник має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних) не відбувається на обсяги пального, що реалізується з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки, платнику податку - отримувачу пального.

Саме для коректного врахування цієї норми п. 232.3 ст. 232 Кодексу в формі акцизної накладної форми «П» та розрахунку коригування акцизної накладної форми «П», які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за № 753/33724, передбачено напрям використання «4» — реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним.

У випадку, коли платником в акцизній накладній зазначається код операції для складання в одному примірнику «1» (власне споживання чи промислова переробка), у такого платника після реєстрації акцизної накладної з вказаним кодом операції в Єдиному реєстрі акцизних накладних на вказані в цій накладній обсяги зменшується обсяг пального, на яке платник може зареєструвати акцизні накладні/розрахунки коригування.

У випадку, коли платником в акцизній накладній зазначається напрям використання «4» (реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним), у отримувача - платника податку обсяг пального, на яке платник може зареєструвати акцизні накладні/розрахунки коригування, не збільшується.

Отже, у випадку, якщо платником здійснюється реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки, шляхом заправлення власного рухомого складу (як зазначено у запиті Підприємства) необхідно зазначати код операції для складання в одному примірнику «1» власне споживання чи промислова переробка та напрям використання пального «0».

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.