Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо коригування акцизних накладних.
Товариство у запиті зазначає, що після реєстрації акцизної накладної, яка складена в одному примірнику (в якій зазначено код операції для складання в одному примірнику «5» - вивезення пального за межі митної території України), складеної на операцію з реалізації пального з акцизного складу до акцизного складу пересувного, виникла необхідність коригування обсягу пального, зазначеного в такій акцизній накладній.
Розрахунки коригування, складені Товариством та направлені на реєстрацію в Єдиному реєстрі акцизних накладних, не прийнято, в квитанції № 1-АН зазначено «Документ не прийнятий - Види коригування 3, 4 не застосовуються до пересувних акцизних складів».
Питання 1. Якими нормативними документами України та якою статтею/розділом/пунктом/підпунктом затверджено заборону коригування обсягу пального, відвантаженого з акцизного складу до акцизного складу пересувного в зареєстрованих акцизних накладних форми «П»?
Питання 2. Яка є технічна можливість коригування обсягу пального, відвантаженого з акцизного складу до акцизного складу пересувного в зареєстрованих акцизних накладних форми «П»?
Відповідно до п. 231.7 ст. 231 Кодексу показники акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН), зокрема у випадку, якщо після реалізації пального виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної.
Відповідно до п.п. 230.1.5 п. 230.1 ст. 230 Кодексу:
транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий;
ЗЕД товару, обсягів товару, не є можливим.
Порядок коригування акцизної накладної форми «П», складеної при реалізації пального, регламентовано розділом V Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за № 753/33724.
До нормативного врегулювання питання щодо коригування обсягу, яке за даними системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового обліковується на акцизному складі пересувному, пропонуємо наступний порядок такого коригування:
складається розрахунок коригування з кодом виду коригування «1» (код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб), або числовий номер філії (структурного підрозділу) платника податку, або реєстраційний обліковий номер для договорів про спільну діяльність, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб) суб’єкта господарювання - отримувача пального). Оскільки акцизна накладна, показники якої коригуються, складена в одному примірнику, розрахунок коригування також складається в одному примірнику та реєструється в ЄРАН Товариством;
в цьому розрахунку коригування заповнюється перший рядок таблиці, в якому з акцизної накладної переносяться до граф 2, 3 таблиці дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису, а до граф 4, 5 вноситься показник коригування (зменшення) обсягу реалізованого пального з відповідним знаком (-), при цьому зменшення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми «П» та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в ЄРАН) (п. 17 розділу V Порядку № 262).
Такий розрахунок коригування сторнує обсяг пального, зазначений в акцизній накладній, показники якої коригуються.
Після цього Товариством складається та реєструється в ЄРАН акцизна накладна, в якій зазначається правильний обсяг пального.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |