X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.11.2019 р. № 1543/6/99-00-04-01-03-15/ІПК

ДПС розглянуло звернення з питань застосування окремих норм податкового законодавства та повідомляє.

Як зазначено у запиті, Товариство здійснює діяльність з надання послуг перевезення вантажу.

У процесі провадження своєї діяльності планує закуповувати оптом пальне, яке буде використовувати виключно для заправки власного автотранспорту.

Придбане пальне планується зберігати у власному спеціалізованому транспортному засобі з цистерною-причепом (автоцистерна). В подальшому з автоцистерни здійснюватиметься заправка власних транспортних засобів, що використовуються Товариством для здійснення підприємницької діяльності.

Автоцистерна не є нерухомим майном та не має чіткої прив’язки до місця (території).

Товариство запитує:

Чи потрібно у даному випадку отримувати ліцензію на право зберігання пального?

Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюється Законом від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі Закон № 481).

Згідно з ст. 18 Закону № 481 всі інші закони та нормативно-правові акти, які стосуються виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і пального, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Відповідно до ст. 1 Закону місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Зберігання пального  це діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Відповідно до ст. 15 Закону № 481, зберігання пального може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензії на право зберігання пального.

Статтею 15 Закону № 481 визначено, що ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються: