Державна податкова служба України, відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення Товариства щодо надання податкової консультації з питань застосування норм Кодексу і, в межах компетенції, повідомляє.
У зверненні зазначено що Товариство зареєстроване як юридична особа, здійснює сільськогосподарську діяльність та є сільськогосподарським товаровиробником у розумінні підпункту 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, а також платником єдиного податку четвертої групи. Товариство використовує і зберігає пальне в невеликих об’ємах (до 20 тис. л протягом року) і використовує його лише для власного споживання.
Товариство просить керуючись статтями 52 та 53 Кодексу відповісти на питання, що виникатимуть щоденно під час господарської діяльності підприємства:
1. Чи є переміщенням пального пересування трактора із заправленим баком пального, який виїздить з бригади (місце, де знаходиться техніка) на поле для проведення сільськогосподарських робіт?
2. Чи є переміщенням пального пересування трактора із заправленим баком пального, який переїжджає - з одного поля на інше поле для проведення сільськогосподарських робіт?
3. Чи потрібно на такі переміщення пального подавати заявку на переміщення пального за Формою і Порядком, що затверджені наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 № 188?
4. Чи буде бензовоз (власний, отриманий у лізинг чи орендований) акцизним складом, якщо він буде використовуватися для заправки власної техніки?
5. Чи буде бензовоз (власний, отриманий у лізинг чи орендований) акцизним складом, якщо він буде використовуватися для короткотермінового зберігання пального для власної техніки?
Щодо питань 1-3.
Відповідно до п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад - це, зокрема:
приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема:
приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без
урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.
Згідно з п.п. 14.1.6 1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому перемішується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.
Отже пересування трактору (на поле, з одного поля на інше) із лише заправленим пальним паливним баком, не є переміщенням пального у розумінні норм пп. 14.1.6 та 14.1.6 1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, оскільки паливний бак, як ємність, не використовується, для переміщення, зберігання або ввезення пального та не є акцизним складом.
При цьому, на таке пересування трактору заявка на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 № 188 «Про затвердження форми заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, та Порядку її заповнення» (далі - Наказ № 188), не подається.
Щодо питань 4 та 5.
Нормами п.п. 14.1.6 1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
а) переміщення в ньому митною територією України пального, що реалізується (крім пального, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України);
б) зберігання в ньому пального на митній території України;
в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 Кодексу.
Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання чи промислової переробки.
Враховуючи норми п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу безпосередньо бензовоз, (власний, отриманий у лізинг чи орендований) не є акцизним складом.
Розпорядник акцизного складу пересувного - суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який є власником пального або здійснює діяльність з виробництва спирту етилового та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:
реалізує або зберігає пальне або спирт етиловий;
ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 Кодексу (п.п. 14.1.224 1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Станом на 03.12.2019 року Товариство не зареєстровано платником акцизного податку - розпорядником акцизного складу.
Отже, якщо пальне використовується на власне споживання суб’єктом господарювання, який не є платником податку - розпорядником акцизного складу, то бензовоз, який знаходиться у власності такого суб’єкта, або на умовах лізингу чи оренди, та використовується для заправки власної техніки або для зберігання пального для власного споживання, не є акцизним складом пересувним у розумінні п.п. 14.1.6 1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.
При цьому, відповідно до п.п. 230.1.5 п. 230 ст.213 Кодексу, транспортні засоби, що використовуються суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий.
Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється на підставі зокрема але не виключно, заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового, або на підставі митних декларацій при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України.
Такі заявки подаються суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки. Форма заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, затверджена Наказом № 188. Такі заявки у формі електронних документів надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
Переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не зазначені, зокрема але не виключно, у заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, які надіслані центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, забороняється.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |