X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.12.2019 р. № 1744/ІПК/20-40-32-05-07

Головне управління ДПС у Харківській області (далі - ГУ ДПС у Харківській області), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянуло Ваше звернення щодо отримання індивідуальної податкової консультації та повідомляє таке.

У зверненні зазначено, що для здійснення своєї господарської діяльності Товариство з обмеженою відповідальністю використовує гексан, який відноситься до підакцизних товарів (пальне за кодом УКТ ЗЕД 27 10 12 25 00).

Гексан зберігається на території підприємства в ємності 25 кубічних метрів та використовується лише для власних потреб.

Підприємство не здійснює реалізацію гексану.

Ємність для зберігання гексану не перевищує 200 кубічних метрів та підприємство не використовує протягом року гексан більше 1000 кубічних метрів.

У зв’язку з чим підприємство просить надати роз’яснення з наступного питання:

1. Чи необхідно ТОВ у випадку використання гексану для власних господарських потреб, в ємності для зберігання, яка не перевищує 200 кубічних метрів, та яке підприємством не використовується протягом року більше 1000 кубічних метрів, реєструвати акцизний склад?

Відповідно до пп.14.1.6. п.14.1 ст.14 ПКУ акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження - розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом, зокрема приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Виходячи з вищенаведеного та з урахуванням повідомлених товариством обставин, останнє має право не реєструвати акцизний склад.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.