Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариств надіслане Листом ГУ ДПС в Запорізькій області щодо отримання індивідуаль тої податкової консультації та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство поінформувало, що в процесі провадження господарської діяльності здійснює реалізацію імпортованої лакофарбо зої продукції, в тому числі розчинників (код УКТ ЗЕД 2710 12 21 00, 2710 12 25 00) в споживчій тарі від 0.946 л. до 5 л. включно.
Товариство зберігає та реалізовує вказану продукцію на орендованому складі лакофарбової продукції, а також магазині (розрахунки ведуться за допомогою РРО)
З урахуванням викладеного, Товариство цікавлять наступні запитання:
1.Чи потрібно отримувати Товариству ліцензію на зберігання розчинників (код УКТ ЗЕД 2710 12 21 00, 2710 12 25 00) в споживчій тарі від 0.946 л. до 5 л. включно?
2.Чи потрібно отримувати Товариству ліцензію на оптовий/роздрібний продаж розчинників (код УКТ ЗЕД 2710 12 21 00, 2710 12 25 00) в споживчій тарі від 0.946 л. до 5 л. включно?
Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право оптозої торгівлі пальним, на право роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального визначено ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі -Закон № 481).
Статтею 1 Закону № 481 визначено, що оптова торгівля пальним -діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам;
роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки;
зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Відповідно до частини 15 ст. 15 Закону № 481 імпорт або експорт пального здійснюється за наявності у суб’єкта господарювання, що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.
Відповідно до статті 14.1.141-1 Кодексу, пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне суміше речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.
Не вважаються реалізацією пального, серед іншого операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) на митній території України пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (стаття 14.1.212 Кодексу).
Таким чином, при реалізації на митній території України пального виключно у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), суб’єкт господарювання не здійснює операції з реалізації пального в розумі іні п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.
Враховуючи зазначене вище, суб’єкти господарювання можуть реалізовувати на митній території України пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) без отримання ліцензій відповідно до вимог Закону № 81 (крім операцій з реалізації такого пального його виробниками) та імпортувати/експортувати пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літ зів (включно) за наявності у Товариства ліцензії на право виробництва пального та/або оптової торгівлі пальним та/або роздрібної торгівлі пальним та/ьбо ліцензії на зберігання пального.
Відповідно до ст. 1 Закону № 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Згідно з ст. 15 Закону № 481 ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається д ля власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального, місцях роздрібної торгівлі пальним або місцях оптової торгівлі пальним на які отримані відповідні ліцензії.
Враховуючи викладене вище, Законом № 481 встановлено вичерпний перелік умов за яких підприємства, установи та організації не отримують ліцензію на право зберігання пального на місця зберігання пального, інших виключень Законом № 481 не передбачено.
Зважаючи на інформацію, зазначену в зверненні, Товариству необхідно отримати ліцензію на право зберігання пального, відповідно до вимог Закону №481.
Частиною третьою ст. 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п.п. 52.2. ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |