X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.11.2019 р. № 1585/6/99-00-04-01-01-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно отримання ліцензії на право зберігання пального, та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Товариство поінформувало, що в процесі провадження господарської діяльності здійснює будівництво доріг і автострад, виробництво бетонних розчинів, готових для використання.

Товариство має в наявності асфальтобетонний завод, який призначений для приготування різних асфальтобетонних сумішей для будівництва, реконструкції та ремонтів шарів асфальтобетонного покриття.

Асфальтобетонний завод має в складі певну ланку агрегатів.

Один з агрегатів є паливна ємність об’ємом 13.3 кубічних метрів.

Пальне з паливної ємності подається на горілку, що забезпечує розігрівання сушильного агрегату.

В процесі сушіння забезпечуєтеся рівномірність підігріву мінеральних матеріалів з доведенням їх до температури 165-185 градусів за Цельсієм.

Паливна ємність не має лічильника, пальне, що в ній знаходиться, забезпечує виконання одного з основних процесів виготовлення асфальтобетонної суміші.

Отже, ця паливна ємність - це паливний бак обладнання асфальтобетонного заводу, що забезпечує його експлуатацію згідно із цільовим призначенням.

Державною податковою службою України надавалась відповідь на звернення Товариства з аналогічних.

Разом з тим у новому зверненні Товариство надало додаткові документи, які підтверджують, що паливна ємність у якій зберігається пальне є невід’ємною частиною технологічного обладнання асфальтобетонного заводу.

Таким чином надаємо Товариству нову індивідуальну податкову консультацію з урахуванням наданих додаткових відомостей.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробницті а, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України, визначено Законом України від 19.12.1995 № 481-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481).

Відповідно до ст. 1 Закону № 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/а5о ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності аоо користування.

Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право зберігання пального визначено ст. 15 Закону № 481.

Враховуючи викладене вище та той факт, що Товариство у зверненні зазначило, що придбане пальне заливається до паливної ємності, що є невід’ємною частиною технологічного обладнання асфальтобетонного заводу та забезпечує експлуатацію даного заводу, у разі, якщо Товариство у своїй діяльності не здійснює зберігання пального та не має місць зберігання пального у розумінні ст. 1 Закону № 481 ліцензія на зберігання пального не видається.

Частиною третьою ст. 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.