X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.12.2019 р. № 1670/6/99-00-04-01-04-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо реєстрації платником акцизного податку та функціонування акцизного складу пересувного та повідомляє таке.

Товариство зазначило, що протягом 2018 року отримало пальне в обсягах 256, 764 кубічних метрів, що не перевищують 1000 кубічних метрів, і для здійснення господарської діяльності використовує автомобіль марки Краз типу паливозаправник для зберігання пального та безпосереднього поповнення паливних баків інших транспортних засобів, які належать платнику податків.
 

Враховуючи викладене Товариство запитує:
 

1. Чи повинен суб’єкт господарювання зареєструватися платником акцизного податку?
 

2. Чи буде платник податків вважатися розпорядником акцизного складу пересувного, а транспортний засіб марки Краз типу паливозаправник, з об’ємом цистерни 8000 літрів, акцизним складом пересувним, якщо суб’єкт господарювання отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів, і використовує його виключно для потреб власного споживання, не здійснюючи господарської діяльності зі зберігання та реалізації зазначеного підакцизного товару іншим особам?
 

До питання 1.

Платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне (підпункт 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу).

З 01 липня 2019 року відповідно до змін, внесених до Кодексу Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі  Закон № 2628), змінено визначення терміну «реалізація пального».

Абзацом другим підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу передбачено, що реалізація пального  будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;

при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу (абзац восьмий підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.
 

До питання 2.

Відповідно до абзацу п’ятого частини першої статті 1 Закону України від 5 квітня 2001 року № 2344 «Про автомобільний транспорт» автомобільний транспортний засіб  колісний транспортний засіб (автобус, вантажний та легковий автомобіль, причіп, напівпричіп), який використовується для перевезення пасажирів, вантажів або виконання спеціальних робочих функцій.

Законом № 2628 доповнено пункт 14.1 статті 14 Кодексу підпунктом 14.1.6-1, згідно з яким акцизний склад пересувний транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому перемішується та/або зберігається пальне на митній території України.

Абзацом другим підпункту 14.1.6-1пункту 14.1 статті 14 Кодексу передбачено, що транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
 

а) переміщення в ньому митною територією України пального, що реалізується (крім пального, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом «а» пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України);
 

б) зберігання в ньому пального на митній території України;
 

в) ввезення пального на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання чи промислової переробки (абзац шостий підпункту 14.1.6-1 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Водночас згідно з абзацом першим підпункту 14.1.224-1 пункту 14.1 статті 14 Кодексу розпорядник акцизного складу пересувного - суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який є власником пального та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:

реалізує або зберігає пальне;

ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.

При цьому абзацом четвертим підпункту 14.1.224-1 пункту 14.1 статті 14 Кодексу передбачено, що не є розпорядником акцизного складу пересувного суб’єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального.

Отже, транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного за наявності умов визначених у підпункті 14.1.6-1 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, а платник податків є його розпорядником відповідно до підпункту 14.1.224-1 пункту 14.1 статті 14 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).