Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань ліцензування зберігання пального, та в межах компетенції повідомляє.
У запиті Товариство поінформувало, що в процесі введення господарської діяльності Товариство використовує та зберігає, у незначних кількостях пальне для обслуговування власних транспортних засобів.
Підприємство цікавить наступне запитання:
чи може Товариство надати копію декларації відповідності метеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, а не дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки для отримання ліцензії на право зберігання пального?
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України, визначено Законом України від 19.12.1995 № 481-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481).
Відповідно до статті 1 Закону № 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Порядок ліцензування зберігання пального визначено статтею 15 Закону №481, якою встановлено вичерпний перелік документів, необхідних для отримання ліцензії на право зберігання пального.
Законом № 481 встановлено, що суб’єкти господарювання разом із заявою подають, серед іншого, завірені заявником копії таких документів, як дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Враховуючи викладене вище, повідомляємо, що для отримання ліцензії на право зберігання пального Товариству необхідно надати до органу ліцензування за місцем розташування місць зберігання пального пакет документів, встановлений вимогами Закону №481.
Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |