X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.12.2019 р. № 1783/6/99-00-04-07-03-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) розглянула лист щодо відображення в податковому розрахунку за ф. 1ДФ перерахованого авансового внеску приватному виконавцю для проведення виконавчих дій і в межах компетенції повідомляє.

Статтею 16 Закону України від 02 червня 2016 року № 1403-VIII «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (далі Закон № 1403), визначено, що приватним виконавцем може бути громадянин України, уповноважений державою здійснювати діяльність з примусового виконання рішень у порядку, встановленому Законом № 1403. Приватний виконавець є суб'єктом незалежної професійної діяльності.

Згідно із пп. 2 п. 1 ст. 42 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі  Закон № 1404), кошти виконавчого провадження складаються, зокрема, з авансового внеску стягувача.

Статтею 43 Закону № 1404 передбачено, що у разі, якщо витрати на залучення до проведення виконавчих дій суб'єктів господарювання на платній основі, виготовлення технічної документації на майно, здійснення витрат на валютообмінні фінансові операції та інших витрат, пов'язаних із перерахуванням коштів, перевищують суму сплаченого авансового внеску, стягувач зобов'язаний додатково здійснити авансування таких витрат.

У разі перебування виконавчого провадження на виконанні у приватного виконавця авансування стягувачем зазначених витрат виконавчого провадження є обов'язковим лише на вимогу приватного виконавця.

З метою забезпечення провадження виконавчих дій виконавець може здійснювати інші витрати виконавчого провадження, крім встановлених Міністерством юстиції України, за умови їх обов'язкового авансування стягувачем.

Після закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу, авансовий внесок повертається стягувачу, якщо інше не передбачено Законом № 1404.

Оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється відповідно до положень ст. 178 Кодексу.

Приватні виконавці, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов'язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно із ст. 65 Кодексу (п. 178.1 ст. 178 Кодексу).

При цьому в разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об'єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат (п. 178.3 ст. 178 Кодексу).

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 та п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі  податковий розрахунок за ф. 1ДФ) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі Порядок).

Згідно з п. 3.6 Порядку у графі 5 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. Ознака доходу визначається до нарахованого доходу.

Зокрема, юридична особа, під час нарахування (виплати) доходів приватному виконавцю відображає такий дохід у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «157».

Враховуючи вищевикладене, суб'єкт господарювання  стягувач, суму повернення авансового внеску, зазначену в податковому розрахунку за ф. 1ДФ за попередній звітний період, що надавалась для проведення виконавчих дій фізичній особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність  приватному виконавцю, повинен відобразити з від'ємним значенням у відповідних графах податкового розрахунку за ф. 1ДФ у періоді, протягом якого відбулося повернення таких коштів.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.