Головне управління ДПС у Донецькій області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації від ... щодо заповнення звітності та порядку сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) із сум допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами і в межах компетенції повідомляє таке.
Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску регулюється виключно Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464).
Згідно із абзацом сьомим пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску, зокрема, є військові частини та органи, які виплачують, зокрема, грошове забезпечення, допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами.
Відповідно до абзацу другого пункту 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 для зазначених платників єдиний внесок нараховується, зокрема, на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.
Страхувальники, які нараховують та сплачують єдиний внесок за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), поліцейських осіб рядового і начальницького складу, у тому числі тих, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного Законами України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про військовий обов’язок і військову службу» відповідно до п. 7 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами та доповненнями (далі — Порядок № 435) формують та подають до контролюючих органів таблицю 4 додатка 4 до Порядку № 435, розділ II якої передбачає заповнення інформації щодо осіб, яким у звітному періоді нараховано допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами.
Разом з цим, слід враховувати, що сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування.
Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунка (частини п’ята та сьома статті 9 Закону № 2464).
Згідно з наказом Міністерства фінансів України від 12.02.2016 № 54 «Про затвердження Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в органах Казначейства відкриваються небюджетні рахунки за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування» для зарахування та розподілу страхових коштів.
Наказом Державної казначейської служби України від 28 листопада 2000 року № 119 «Про затвердження інструктивної бази» затверджено Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності виконання державного та місцевих бюджетів в органах Державного казначейства України, відповідно до якого розроблено план рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, зокрема, рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування (3719 П).
Зазначені рахунки відкрито в розрізі категорій платників, визначених у Довіднику відповідності символу звітності класам професійного ризику виробництва та категоріям платників єдиного внеску (далі — Довідник), затвердженому наказом Державної казначейської служби України від 16.08.2013 № 130 «Про затвердження Довідника відповідності символу звітності класам професійного ризику виробництва та категоріям платників єдиного внеску та внесення змін до наказу Державного казначейства України від 28.11.2000 № 119» відповідно до Бюджетного кодексу України та Закону України від 04 липня 2013 року № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи».
Кожен номер рахунку включає символ відповідної категорії платників єдиного внеску. Це символи від 201 до 210, які відповідають цифрам з шостої по восьму номера рахунку для перерахування єдиного внеску. Отже, шостий, сьомий і восьмий знаки в номері рахунку — це символ звітності, що відповідає коду класифікації доходів бюджету. Ці символи і відповідають виду платежу, який сплачується на відповідний рахунок.
Єдиний внесок для військових частин та органів, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців, сплачується на рахунки за символом «202»; єдиний внесок, нарахований на суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, сплачується на рахунки за символом «201».
Враховуючи вищевикладене, з метою приведення у відповідність сплата єдиного внеску має бути здійснена згідно з вимогами, зазначеними вище.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |