X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.12.2019 р. № 1787/Д/99-00-04-07-03-14/ІПК

Державна податкова служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі  ПКУ) розглянула Ваше звернення щодо окремих питань здійснення діяльності фізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування та з урахуванням фактично викладених обставин повідомляє наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів в Україні, регулюються ПКУ.

Відповідно до пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 ПКУ діяльність особи, що пов’язана, зокрема, з реалізацією товарів, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи за договорами комісії, доручення та агентськими договорами, є господарською діяльністю.

Товари матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення (пп. 14.1.244 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Продаж (реалізація) товарів це будь-які операції, що здійснюються за договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (пп. 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Основні засоби матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік) (пп. 14.1.38 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Разом з тим порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, встановлено ст. 177 ПКУ.

Згідно з пп. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ до основних засобів подвійного призначення належать: земельні ділянки; об’єкти жритлової нерухомості; легкові та вантажні автомобілі (пп. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

Отже, до основних засобів подвійного призначення відносяться земельні ділянки, у т. ч. придбані фізичною особою в період з 20072008 р.р.

Враховуючи викладене, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування не має права включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням його господарської діяльності, витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, зокрема витрати, пов’язані з придбанням фізичною особою та утриманням земельних ділянок, які в розумінні ПКУ вважаються товаром.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.