Головне управління ДПС у Запорізькій області на запит Підприємства щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води (далі — Рентна плата), керуючись п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що при провадженні господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення забезпечує потреби у обсягах води як власні, так і населення та інших підприємств і організацій.
Підприємство запитує про можливість застосовування ним при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати за обсяги води, використані для власних господарських та технологічних потреб Підприємства; використані в рахунок втрат в системах водопостачання; для протипожежних цілей; для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення; для передачі вторинним користувачам (бюджетним організаціям та підприємствам, ФОПам), передбаченого п. 255.7 ст. 255 Кодексу коефіцієнта 0,3.
Кодексом встановлено, що об’єктом оподаткування Рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі — обсяг, що зазначений у дозвільному документі на здійснення спеціального водокористування як ліміт забору води з водного об’єкта (пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).
Перелік випадків, за яких фактичний обсяг використаної платником води не виключається з об’єкта оподаткування Рентною платою, але на який платникам Рентної плати надана податкова преференція щодо не справляння Рентної плати, визначено п. 255.4 ст. 255 Кодексу.
Зокрема, пп. 255.4.1. п. 255.4 ст. 255 Кодексу звільнено від оподаткування частину об’єкта оподаткування Рентною платою — обсяги води, що використані для забезпечення питних та санітарно-гігієнічних потреб населення.
При цьому п. 255.4 ст. 255 Кодексу не передбачено умови звільнення від оподаткування Рентною платою обсягів води, які реалізовані іншому суб’єкту господарювання, який використовує таку воду в підприємницькій діяльності, у тому числі для цілей отримання економічної вигоди, зокрема, бюджетним організаціям, підприємствам, ФОПам.
Крім того, п. 255.4 ст. 255 Кодексу не звільняються від оподаткування Рентною платою обсяги води, які у дозвільному документі включені до лімітів забору води як об’єкт оподаткування Рентною платою та із дотриманням вимог ліцензійних умов на провадження господарської діяльності із централізованого водопостачання, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.03.2017 № 307, та Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05.07.1995 № 30, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.07.1995 за № 231/767, використовуються платником Рентної плати для забезпечення належних технологічних умов такого постачання, зокрема, шляхом поповнення обсягів води у системах водопостачання на обсяг їх втрат.
З огляду на викладене, платники Рентної плати декларують податкові зобов’язання з Рентної плати за кожну частину об’єкта оподаткування Рентною платою (фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі) у окремих додатках 5 до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 17.08.2015 № 719, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.09.2017 за № 1051/27496, залежно від напрямків її використання (постачання), а саме за:
— обсяг води, який постачається платниками Рентної плати населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб із застосуванням коефіцієнта «0»;
— обсяг води, який постачається платниками Рентної плати юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, незалежно від напрямків її використання (постачання) останніми із застосуванням коефіцієнта «1»;
— обсяг води, який використовується платниками Рентної плати на власні технологічні потреби, включаючи втрати та витрати для забезпечення провадження господарської діяльності з вироблення, створення та/або надання житлово-комунальних послуг із застосуванням коефіцієнта «0,3».
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |