Державна податкова служба України розглянула звернення ТОВ______
(код ЄДРПОУ________) від____№_______(вх. ДПС №_______від________) та з урахуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби» розглянула звернення від _____ №_______ (вх. ДПС №______ від________) про надання індивідуальної податкової консультації з питання щодо можливості доповнення/скорочення обов’язкових реквізитів у видатковій накладній на власний розсуд підприємства та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Відповідно до підпункту 19-1.1.28 пункту 19-1.1 статті 19-1 Кодексу до функцій контролюючих органів належить, зокрема, надання індивідуальних податкових консультацій з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно зі статтею 1 Закону України від 16 липня 1999 року № 996 - XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон № 996) первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію.
Крім того, відповідно до частини другої статті 9 Закону № 996 та пункту 2.4 розділу 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704 із змінами (далі - Положення № 88) первинні облікові документи повинні мати такі обов’язкові реквізити:
назву документа (форми);
дату складання;
назву підприємства, від імені якого складено документ;
зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.
Разом з тим, норми Закону № 996 та Положення № 88 не передбачають наведення суб’єктом господарювання на власний розсуд у первинних облікових документах змінених обов’язкових реквізитів, зокрема назв товарів, сортів чи марок таких товарів тощо, оскільки це може призвести до неможливості ідентифікації змісту та обсягу господарської операції та буде перешкоджати її визначенню.
При цьому слід зазначити, що відповідно до Закону України № 996 та Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 375 (із змінами), головним органом в системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності, і забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту є Міністерство фінансів України.
Відповідно до з п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |