Державна податкова служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула запит (далі — Товариство) від... щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно отримання ліцензій на виробництво зернового дистиляту та на виробництво алкогольних напоїв і в межах компетенції повідомляє.
Товариство у запиті повідомило, що займається виробництвом пива та має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв і має намір займатись виробництвом зернового дистилята та алкогольних напоїв із зернового дистилята.
Товариство цікавить можливість отримання ліцензії на виробництво зернового дистилята та ліцензії на виробництво алкогольних напоїв з товарною позицією 2208 30 82 00, 2208 30 88 00, 2208 20 29 00, 2208 20 89 00 згідно з УКТ ЗЕД при наявності кваліфікованих працівників, атестата виробництва, договору з акредитованою відповідно до законодавства лабораторією та інших необхідних документів згідно статті 3 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі — Закон № 481).
Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і пального встановлено Законом № 481.
Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додаються визначені Законом № 481 документи.
Зазначені в Законі № 481 документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально, або органом, який видав оригінал документа.
Ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу та алкогольних напоїв видаються суб'єктам господарювання, які на момент подання заяви про видачу ліцензії є власниками або відповідно до інших не заборонених законодавством підстав володіють та/або користуються приміщеннями та обладнанням, що забезпечують повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу та алкогольних напоїв, за умови, що використання таких приміщень та обладнання здійснює тільки один суб'єкт господарювання.
Крім цього, згідно зі статтею 2 Закону № 481 виробництво спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу та алкогольних напоїв здійснюється за наявності внесених до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.
Враховуючи зазначене, Товариство може отримати ліцензію на виробництво зернового дистиляту за умови дотримання вимог Закону № 481.
Щодо виробництва алкогольних напоїв за товарними позиціями 2208 20 29 00, 2208 20 89 00, 2208 З0 82 00 та 2208 30 88 00 повідомляємо наступне.
Відповідно до Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19.09.2013 № 584-VІІ «Про митний тариф України» до групи товарних позицій 2208 20 та 2208 30 включаються спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду та віски відповідно.
Товариство у запиті не зазначило конкретний вид продукції, який планує виробляти.
Слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. З Закону № 481 ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією видаються лише тим суб'єктам господарювання, які мають повний технологічний цикл виробництва, включаючи викурку і витримку.
Таким чином, для отримання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв за кодами УКТ ЗЕД 2208 20 29 00, 2208 20 89 00, 2208 30 82 00 та 2208 30 88 00 суб’єкту господарювання необхідно внести до Єдиного реєстру місця зберігання спирту коньячного та/або дистиляту виноградного спиртового, та/або зернового дистиляту та отримати ліцензії на виробництво спирту коньячного та/або дистиляту виноградного спиртового, та/або зернового дистиляту.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |