Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо усунення програмних неузгодженостей при формуванні платником податків довідки про зведенні за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі — довідка) і повідомляє таке.
Товариство зазначило, що щоденно складає довідки, які формують, підписують та надсилають до ДПС уповноважені керівником суб’єкта господарюванню особи, однак Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі — Реєстр) не дає можливості платнику податків з прийняття довідки та інформує його про те, що податковий документ в електронному вигляді має невірну послідовність електронних цифрових підписів (далі — ЕЦП).
Враховуючи викладене Товариство запитує:
Які спільні дії необхідно вжити суб’єкту господарювання та ДПС для внесення змін до відповідного програмного забезпечення щодо приймання довідки, з накладеним ЕЦП уповноваженими керівником підприємства особами?
На сьогодні ДПС забезпечено внесення до Реєстру довідок як керівником юридичної особи, так і іншим особам, яким делеговано право підпису, для формування, підтвердження достовірності інформація та надсилання документів для наповнення Реєстру.
Водночас інформуємо, що Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (далі — Порядок № 557).
Автор електронного документа (далі — автор) — юридична особа, самозайнята особа, фізична особа, податковий агент, контролюючий орган, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, що створили електронний документ (абзац другий пункту 2 розділу І Порядку № 557).
Згідно з пунктом 11 розділу III Порядку № 557 для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, автор повідомляє про таких осіб контролюючий орган (визначений відповідно до пункту 5 цього розділу) шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.
Таким чином, надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, здійснюється з урахуванням пункту 11 розділу III Порядку № 557.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |