X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.12.2019 р. № 2032/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення Державної наукової установи «Інститут освітньої аналітики» щодо реєстрації наукової установи як платника ПДВ у разі отримання ним орендної плати за надане в оренду державне майно та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі  ПКУ), повідомляє.

Згідно з пунктом 1.1 статті 1 розділу І ПКУ відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 12 розділу XX ПКУ.

Відповідно до пункту 180.1 статті 180 розділу V ПКУ для цілей оподаткування ПДВ платником податку є, зокрема будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.

При цьому особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування ПДВ), крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи (пункт 181.1 статті 181 розділу V ПКУ).

Згідно із розділами V та XX ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Об'єктом оподаткування є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 розділу V ПКУ (пункт 185.1 статті 185 розділу V ПКУ .

Податкові зобов’язання з ПДВ визначаються платником податку на дату, визначену статтею 187 розділу V ПКУ. При цьому відповідно до пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ платник податку на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

Таким чином, оскільки наукова установа не зареєстрована платником ПДВ, вона не має права на складання і реєстрацію в ЄРПН податкових накладних та нарахування сум ПДВ.

В той же час якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої статтею 181 розділу V ПКУ суми, вважає
за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (пункт 182.1 статті 182 розділу V ПКУ).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.