З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби України» Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємця про надання індивідуальної податкової консультації та в межах компетенції повідомляє таке.
У зверненні Підприємець зазначив, що здійснює підприємницьку діяльність в сфері вантажних перевезень на загальній системі оподаткування.
При здійсненні підприємницької діяльності використовує ємність для зберігання пального загальна місткість якої не перевищує 200 кубічних метрів.
В 2019 році запланований обсяг загального придбаного, виключно для потреб власного споживання, палива планується в обсягах більших ніж 1000 кубічних метрів (близько 1100 кубічних метрів) в т.ч.:
близько 900 кубічних метрів палива планується отримати та використовувати з ємності для зберігання пального;
близько 200 кубічних метрів планується придбавати в постачальників палива по талонам шляхом укладання відповідних договорів на купівлю ПММ (заправка транспортних засобів за талонами).
Тобто близько 200 кубічних метрів палива буде отримуватись виключно з ємностей постачальника палива.
З огляду на вищевикладене, Підприємець запитує чи буде вважатися акцизним складом ємність в яку протягом календарного року отримано пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів, але в загальній кількості (з врахуванням пального придбаного по талонам) буде використано для потреб власного споживання чи промислової переробки пального в обсягах, що перевищують 1000 кубічних метрів.
Відповідно до п.п. 14.1.6. п. 14.1. ст. 14 Кодексу, акцизний склад - це:
а). спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі-приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення,оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б). приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення,оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
а). приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;
б). приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованихємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в). приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберіганняпального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання -платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
г). паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.
Таким чином, якщо місткість ємності для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а Підприємець отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операції і з реалізації та зберігання пального іншим особам, така ємність не буде вважатись акцизним складом.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |