X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.12.2019 р. № 1973/6/99-00-04-02-06-15/ІПК

З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України і ід 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби України» Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації та в межах компетенції повідомляє таке.

У зверненні Товариство, зазначило, що займається виробництвом сільськогосподарської продукції і в процесі виробництва застосовує відповідає устаткування та має намір у подальшому використовувати відповідні транспортні засоби (які не є акцизними складами пересувними) для переміщення власного пального для потреб власного споживання, а відповідно, матиме обов’язок з подачі Заявок на переміщення пального.

З огляду на вищевикладене, Товариство запитує:

1.Чи правомірно подавати лише одну Заявку на переміщення пального ш період 30 днів, якщо зазначений у ній транспортний засіб переміщує пальне із зазначеного пункту навантаження у зазначений пункт розвантаження більше одного разу протягом вказаного періоду (30 днів)?
 

2.Чи можна в одній Заявці на переміщення пального зазначати декілька пунктів розвантаження щодо переміщення пального одним транспортнім засобом протягом періоду дії такої Заявки?
 

До питання 1.

Відповідно до пп. 230.1.5 п. 230.1 ст. 230 Кодексу транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власно ю пального або спирту етилового для потреб власного споживання 1 їй промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, створення та ведення якого забезпечується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється, зокрема, на підставі Заявок, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового.

Такі Заявки подаються суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання ни промислової переробки.

Форма Заявки та Порядок її заповнення (далі - Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 № 188 "Про затвердження форми заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, та Порядку її заповнення".

Згідно з п. 1 розд. II Порядку, період переміщення пального або спиргу етилового не може перевищувати 30 календарних днів.

У відповідності з п. З розд. II Порядку, у графах 25, 26 зазначають цифрами дати початку та закінчення періоду транспортування.

До питання 2.

У відповідності з п. З розд. II Порядку у графах 13-22 Заявки зазначають інформацію щодо пунктів розвантаження пального.

Таким чином, Товариству необхідно зазначати в Заявці вищезазначену інформацію щодо пунктів розвантаження пального.

В Заявці може зазначатись декілька пунктів розвантаження пального одним транспортним засобом протягом періоду дії такої Заявки (у разі потреби).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.