X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.12.2019 р. № 2004/ІПК/8/19-00-32-03/31178

Головне управління ДПС у Тернопільській області розглянуло Ваш запит про надання консультації щодо необхідності придбання ліцензії на зберіганні і пального та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI повідомляє.

У запиті Господарство поінформувало, що для здійснення господарської діяльності згідно КВЕД 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур» для виконання польових робіт та збору врожаю використовує власну техніку, яку заправляє власним пальним, яке зберігається у власних резервуарах.

Платником порушуються наступні питання:

1. Чи необхідно отримати ліцензію на зберігання пального в металевії: бочці на металевих підпорах, яка ставиться на землю, і переноситься за необхідності в будь-яке місце (тобто не прив’язується до конкретного місця/адреси ) за умови зберігання виключно власного пального для власних виробничих потреб?

2. Чи необхідно отримати ліцензію на зберігання пального в металевії: бочці на колесах, яка чіпляється до трактора за умови зберігання виключні? власного пального для власних виробничих потреб з метою підвезення власного пального до власної або орендованої техніки в полі з метою її заправки?

3. Чи забов’язане Господарство реєструвати акцизний склад, у разі зберігання власного пального, об’ємом 10 м за умови виключно для власних, виробничих потреб?

4. Чи забов’язане Господарство (і в якому разі) будь-яким чином повідомляти органи ДПС у разі використання власного або орендованого бензовозу (техніки) для підвезення власного пального з власного або орендованого складу до власної або орендованої техніки в полі з метою її заправки, і з якою періодичністю?

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих акті і України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих, податків і зборів" внесено зміни до Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481, зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності і виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначен зміни набрали чинності з 1 липня 2019 року.

Відповідно до статті 1 Закону № 481 місце зберігання пального визначене як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико хімічних характеристик.

Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право зберігання пального встановлено ст. 15 Закону № 481. Зокрема, передбачено, що зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

Відповідно до ст. 15 Закону № 481 ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального, місцях роздрібної торгівлі пальним або місцях оптової торгівлі пальним на які отримані відповідні ліцензії.

Інших виключень щодо отримання суб’єктами господарювання ліцензій на право зберігання пального норми Закону № 481 не містять.

Законом не встановлено окремих застережень щодо місткості, розміщення, характеристик обладнання та/або ємностей, що використовуються для зберігання пального.

Враховуючи вищевикладене, зберігання пального в транспортних засобах/технічному обладнанні/пристроях (пересувних цистернах) не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального, оскільки дані резервуари не являються нерухомим майном та не мають чіткої прив'язки до місця (території) згідно з Законом № 481.

Відповідно до п.п.14.1.6. п.14.6. статті 14 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 року, акцизний склад - це приміщення або територі ї на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення, змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом:

- приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне з обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пально виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

- приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

- паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо з транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначене, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правовог) господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.