X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.12.2019 р. № 1998/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої грзпи (один із видів його діяльності - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна) та власником нежилих приміщень, розташованих в багатоквартирних будинках, балансоутримувачами яких є комунал ьні підприємства (далі - Підприємства).

Товариство зазначило, що правовстановлюючі документи на земельні ділянки під будинками у нього відсутні, та запитує про наявність у нього обов’язку зі справляння Податку.

Позиція контролюючих органів щодо виникнення податкових зобов’язань з Податку за земельну ділянку під багатоквартирним будинком викладена в узагальнюючій податковій консультації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 06.07.2018 №602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування платою за землю».

Кодекс визначає, що плата за землю справляється у двох формах - Податок із власників та постійних користувачів земельних ділянок (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), а також орендної плати за надання у строкове користування земельні ділянки державної або комунальної власності (п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст 14 Кодексу).

Обов’язок із справляння (яке передбачає декларування та сплату зобов’язань) плати за землю, у тому числі й Податку, настає у власників земельних ділянок та/або землекористувачів з дня виникнення права власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1 ст. 287 Кодексу),

Таким чином, у Товариства не виникає обов’язок з декларування Податку за земельні ділянки, правовстановлюючі документи на які у Товариства відсутні.

Разом з тим Товариство зможе скористатися, передбаченим п.п. 4 п. 257.1 ст. 297 Кодексу, правом на звільнення від сплати Податку, виключно у разі набуття ним права власності на земельні ділянки.

Питання взаємовідносин Товариства з Підприємствами щодо компенсації Податку регулюються у межах Земельного і Цивільного кодексів України.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).