X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.12.2019 р. № 2035/6/99-00-04-01-03-15/ІПК

Державна податкова служба України керуючись ст. 52 Податкоього кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит на отримання податкової консультації з питань застосування окремих норм податкового законодавств а та повідомляє.

Як зазначено у запиті підприємство має на балансі склад пальних матеріалів з розташованими на ньому ємностями для центрального навантаження-розвантаження та зберігання пального, а також мастильних матеріалів.

Підприємство використовує пальне виключно для потреб власного споживання.

Загальна місткість розташованих на території складу ємностей складає 198 кубічних метрів, (з яких 130 кубічних метрів може бути використано виключно для пального, 68 кубічних метрів може бути використано для мастилі,них матеріалів.

Також на балансі Підприємства обліковуються і розташовані ш цій території ще 12 ємностей місткістю 610 кубічних метрів, які вичерпали свій ресурс та є непридатними до подальшого використання за призначенням.

Загальний обсяг отриманого пального, яке використовується виключно для власних виробничих потреб, протягом календарного року не перевищує і 000 кубічних метрів (за 2018 рік надійшло - 360, 78 кубічних метрів, д э 28 листопада 2019 року включно - 423,857 кубічних метрів.

Товариство запитує:

Чи є склад пальних матеріалів Підприємства акцизним складом?

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі -Кодекс) та Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(далі - Закон № 481).
Зазначені зміни набрали чинності з 1 липня 2019 року.

Відповідно до п.п 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу (зі змінами) акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного с гладу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та л керо-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпор ядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом, зокрема:

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та  зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та    зберігагня пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонкь в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

Відповідно до п. 2 Порядку ведення Єдиного державного реєстоу витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами, який затвердже ю постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 891, резервуар -законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонаргої споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці

Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі, (п.п. 230.1.2. п. 230.1 ст. 230 Кодексу).

Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платиш ом податків, якому надано таку консультацію.