X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.12.2019 р. № 1954/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що на підставі спеціального дозволу на користування надрами видобуває обсяги коаліну, які після застосування до них операцій з первинної переробки є сировиною для виготовлення продукції Товариства - цегли вогнетривкої, та запитує про порядок обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати.

Для цілей оподаткування Рентною платою визначено, що господарською діяльністю гірничого підприємства з видобування корисних копалин вважається діяльність гірничого підприємства, яка охоплює процеси добування та первинної переробки корисних копалин (п.п. 14.1.37 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

При цьому об’єктом оподаткування Рентною платою п. 252.3 ст. 252 Кодексу визнається ідентифікований як товарна продукція гірничого підприємства - обсяг видобутих корисних копалин, що відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси» обліковується гірничим підприємством як запаси - активи, вартість яких може бути достовірно визначена, для яких існує імовірність отримання їх власником - суб’єктом господарювання економічної вигоди, пов’язаної з їх використанням, та які складаються з сировини, призначеної для обслуговування виробництва;

готової продукції, що виготовлена на гірничому підприємстві, призначена для продажу і відповідає технічним та якісним характеристикам, передбаченим нормативним актом з питань стандартизації (п.п. 14.1.128 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно з принципами бухгалтерського обліку у Товариства виникає обов’язок взяття на облік обсягу видобутого коаліну за виробничою собівартістю, визначеною з дотриманням вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», що забезпечує обчислення бази оподаткування Рентною платою у порядку, визначеному пп. 252.11-252.15 ст. 252 Кодексу.

При цьому витрати Товариства на первинну переробку видобутих обсягів коаліну є елементами витрат, зазначених у п. 252.16 ст. 252 Кодексу.

Таким чином, податкові зобов’язання з Рентної плати для обсягів коаліну, приведених у відповідність із стандартом після піддання операціям первинної переробки, із взяттям у податковому (звітному) періоді на бухгалтерський облік такого виду товарної продукції гірничого підприємства, Товариству слід обчислювати за розрахунковою вартістю у порядку визначеному пп. 252.11-252.16 ст. 252 Кодексу за відсутності інших операцій з постачання продукції.

Разом з тим порядок уточнення податкових зобов’язань з Рентної плати за обсяги товарної продукції гірничого підприємства, яка за рішенням надрокористувача була піддана первинній переробці у будь-якому наступному податковому (звітному) періоді з утворенням нових видів товарної продукції гірничого підприємства, за які Товариством були виконані податкові зобов’язання з Рентної плати, передбачено абзацом другим п. 252.14 ст. 252 Кодексу.

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.