Державна фіскальна служба України розглянула звернення стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо відображення у податковій декларації з податку на прибуток підприємства за 9 місяців 2017 року залишку авансового внеску з податку на прибуток, не використаного у 2016 році та керуючись п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до п. 38 підрозділу 4 розділу XX Кодексу платники податку на прибуток підприємств мали сплатити до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.
Розрахунок такого авансового внеску подавався платником податку у податковій декларації з податку на прибуток за три квартали 2016 року.
Сума нарахованих авансових внесків з податку на прибуток відповідно до п. 38 підрозділу 4 розділу XX Кодексу відображалась у повному обсязі у рядку 16.6 додатка ЗП до податкової декларації з податку на прибуток за 2016 рік, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 8 липня 2016 року № 585 (далі - Декларація), та переносилась до рядка 16 додатка ЗП до Декларації.
Якщо така сума нарахованих авансових внесків перевищувала суму нарахованого податку на прибуток підприємств за 2016 рік (ряд. 06 + ряд. 08 + ряд. 10 + ряд. 12 + ряд. 15 Декларації), то у рядку 17 «Податок на прибуток за звітний (податковий) період» Декларації у повній відповідності до зазначеної у рядку формули «рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 - рядок 16 ЗП» відображалось від’ємне значення податку на прибуток, яке свідчило про наявність переплати, сформованої за рахунок нарахованих у 2016 році авансових внесків.
Якщо платник податку допустив помилку при складанні декларації, то він має право скористатися статтею 50 Кодексу, відповідно до пункту 50.1 якої у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахування м строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточненні показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
При цьому зазначаємо, що згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу встановлено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |