X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.12.2019 р. № 2126/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс), на запит Товариства щодо порядку оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування (далі Ради) про встановлення місцевих податків в межах компетенції, повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема порядок адміністрування, податків та зборів, повноваження і обов’язки посадових осіб контролюючих органів під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Кодексом.

Право встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Кодексу є виключною компетенцією Рад (п. 24 част. першої ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до п. 12.3 ст. 12 Кодексу прийняті рішення Ради мають офіційно оприлюднити до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів (пп. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 Кодексу).

Ради, як розпорядники інформації (ст. 12 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі  Закон), зобов’язані надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію (ст. 14 Закону).

Способи оприлюднення інформації передбачені ст. 5 Закону.

Отже розміщення на інформаційному стенді рішення Ради є способом оприлюднення інформації в розумінні Закону, який є достатнім для інформування платника податків.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податної декларації) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ст. 50 Кодексу).

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).