Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула лист Товариства про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо оподаткування акцизним податком і повідомляє таке.
У зверненні Товариство зазначає, що згідно пп. 229.8.10 п. 229.8 ст. 229 Кодексу податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі —Товар) протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.
Товариство-імпортер буде здійснювати реалізацію Товару державному підприємству, що входить до системи державного резерву у відповідності з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.11.1998 № 985-р (зі змінами) та має право здійснювати оптову торгівлю пальним на підставі Статуту та Закону України «Про державний матеріальний резерв».
Після розмитнення Товару Товариством-Імпортером, Товар транспортується на акцизний склад (Термінал) Товариства - зберігача, що має ліцензію на право зберігання пального та який згідно чинного законодавства є зберігачем на підставі договору про надання послуг на зберігання та відвантаження на автомобільний і залізничний транспорт нафтопродуктів.
Реалізація Товару державному підприємству, що входить до системи державного резерву, буде здійснюватися без виходу Товару з акцизного складу (Терміналу), де зберігається Товар.
Товариство зазначає, що особливістю зберігання Товару на акцизному складі (Терміналі) власником якого є Товариство - зберігач, є відсутність можливості реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, оскільки Товар на акцизному складі (Терміналі) не переміщується, а знаходиться увесь час у розпорядника акцизних літрів.
Товариство запитує:
— чи можливе погашення податкового векселя Товариством - імпортером без реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних при наявності первинних документів (договорів, актів приймання-передачі, видаткових накладних, та Інших первинних документів), що свідчать про реалізацію бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію?
Ввезення на митну територію України або реалізація вироблених в Україні палива для реактивних двигунів (код 2710 19 21 00 згідно з УКТ ЗЕД) та бензинів авіаційних (код 2710 12 31 00 згідно з УКТ ЗЕД) може здійснюватися зі сплатою акцизного податку за ставками, визначеними пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10 (пп. 229.8.1 п. 229.8 ст. 229 Кодексу).
Відповідно до пп. 229.8.2 п. 229.8 ст. 229 Кодексу, для ввезення на митну територію України бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів імпортер бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі — імпортер) оформлює податковий вексель у трьох примірниках.
Податковий вексель видається на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг ввезених на митну територію України бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнта 10, та ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10 (пп. 229.8.3 п. 229.8 ст. 229 Кодексу).
Згідно з пп. 229.8.10 п. 229.8 ст. 229 Кодексу, податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з:
1) реалізації (заправлення повітряних суден) бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, складених суб'єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданим уповноваженим органом з питань цивільної авіації;
2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб'єктам: літакобудування, на яких поширюється дія норм статті 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
3) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
4) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.
Акцизні накладні на такі операції складаються на підставі первинних документів.
Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку за операціями, визначеними у підпунктах 2 - 4 пп. 229.8.10 п. 229.8 ст. 229 Кодексу, погашається у разі подання до контролюючого органу копій первинних документів, що підтверджують здійснення таких операцій.
Отже податковий вексель, виданий імпортером відповідно до пп. 229.8.2 н. 229.8 ст. 229 Кодексу, може бути погашений на підставі:
— акцизних накладних на операції з реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
— поданих до контролюючого органу копій первинних документів, що підтверджують здійснення операцій з реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |