X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.12.2019 р. № 2085/ІПК/20-40-05-10-19

Головне управління ДПС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі  ПКУ), розглянуло Ваш запит на отримання індивідуальної податкової консультації щодо ведення касових операцій при виплаті підприємством заробітної плати, з урахуванням фактично викладених обставин та в межах компетенції повідомляє наступне.

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності, фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, фізичними особами, визначений Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, що затверджено постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 №148 (далі Положення №148).

Це Положення розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України».

Згідно з п. 26 розділу III Положення №148 видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями.

При цьому, у п. 28 зазначеного розділу передбачено, що касир проводить видачу готівки тільки особі, зазначеній у видатковому касовому ордері або видатковій відомості, а у п. 30 визначено, що виплати, пов'язані з оплатою праці, проводяться касиром установи/підприємства за видатковими касовими ордерами, складеними на кожного одержувача чи за видатковими відомостями.

Таким чином, з питання першого, викладеного у Вашому зверненні, зазначаємо, що у разі виплати заробітної плати за видатковими відомостями у видатковому касовому ордері, оформленому на загальну суму виданої готівки касиру, у графі «Видати» необхідно зазначити прізвище, ім’я, по-батькові касира (або директора).

Стосовно заповнення інших реквізитів видаткового касового ордера зазначаємо, що відповідно до норм п. 32 розділу III Положення №148 реквізити у видатковому ордері «Одержав», «Дата», «Сума», «Підпис одержувача», дані документа, що засвідчує особу отримувача [які заповнюються отримувачем готівки], не заповнюються в касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених установою/підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі).

Інші реквізити в касових ордерах та видаткових відомостях є обов'язковими до заповнення.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.