X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ОФІС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ДПС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.12.2019 р. № 2006/ІПК/28-10-30-02-11

Офіс великих платників податків ДПС розглянув лист________(код ЄДРПОУ_____) (далі  Підприємство з іноземними інвестиціями) від _________ №______(вх.№_____від ____) щодо зменшення нарахованої суми податку на прибуток на суму податку, сплачену за межами України, та керуючись статтею 52 розділу І Податкового кодексу України (далі  Кодекс) повідомляє.

Підприємство з іноземними інвестиціями, основний вид діяльності  надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів, повідомило, що між ним та резидентом Республіки Польща укладено угоду оперативного лізингу, предметом якої є легковий автомобіль, що використовується представниками Договірної держави виключно на території України, та відповідно до якої контрагент при виплаті лізингових платежів, утримує податок у розмірі 10% від суми платежу.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).

Постачанням послуг є будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно із пп.14.1.97 п.14.1 ст.14 Кодексу лізинговою (орендною) операцією є господарська операція (крім операцій з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних засобів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк.

Різновидом лізингової (орендної) операції є оперативний лізинг (оренда)  господарська операція фізичної або юридичної особи, що передбачає передачу орендарю основного фонду, придбаного або виготовленого орендодавцем, на умовах інших, ніж ті, що передбачаються фінансовим лізингом (орендою) (пп.« а» п.п.14.1.97 п.14.1 ст.14 Кодексу).

Фрахт  це винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами;

перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом (пп. 14.1.2( 0 п.14.1 ст.14 Кодексу).

Підпунктом 14.1.55 п.14.1 ст.14 Кодексу встановлено, що дохід, отриманий з джерел за межами України,  це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, ціних паперів тощо;

інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам.

Відповідно до п.13.1 ст.13 Кодексу доходи, отримані резидентом України (крім фізичних осіб) з джерел за межами України, враховуються під час визначення його об'єкта та/або бази оподаткування у повному обсязі.

Згідно зі ст. З Кодексу чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування, є частиною податкового законодавства України.

Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом застосовуються правила міжнародного договору.

Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Польща про уникненню подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень (далі  Конвенція) є чинною в українсько-польських податкових відносинах з 11.03.1994 року.

Пунктом 1 ст. 7 "Прибуток від комерційної діяльності" Конвенції визначено, що прибуток підприємства Договірної Держави оподатковується тільки у цій Державі, якщо тільки підприємство не здійснює комерційної діяльності в другій Договірній Державі через розташоване в ній постійне представництво.

Якщо підприємство здійснює комерційну діяльність як вказано вище, прибуток підприємства оподатковується в другій Державі, але тільки в тому розмірі, який може бути віднесений до цього постійного представництва.

Враховуючи вищенаведене, доходи Підприємства з іноземними інвестиціями від основного виду діяльності надання легкового автотранспортного засобу в оренду для використання представниками Договірної держави на території України, не відповідають визначенню доходу, отриманого з джерел за межами України, встановленого пп.14.1.55 п.14.1 ст.14 Кодексу.

Водночас отримання представниками Договірної держави - нерезидентами послуг оренди на території України, потребує окремого розгляду питання щодо порядку оформлення виконання таких функцій, стосовно нерезидентів чи їх засновників, через постійне представництво згідно із пп. 14.1.193 п. 14.1 ст. 14 та п. 133.2.2 п. 133.2 ст. 133 Кодексу.

Окремо зазначаємо, що відповідно до положень Конвенції прибуток Підприємства з іноземними інвестиціями від здійснення господарської діяльності з надання легкового автотранспортного засобу в оренду нерезиденту оподатковується тільки в Україні.

Водночас зазначаємо, що кожний конкретний випадок податкових відносин, у тому числі і тих, про які йдеться у зверненні, потребує аналізу документів, що дозволяють детальніше ідентифікувати предмет звернення.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.