Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ розрахунків коригування до податкових накладних, у тому числі у разі зупинення їх реєстрації, та щодо обрахунку показника Ʃперевищ в системі електронного адміністрування ПДВ та на доповнення до індивідуальної податкової консультації, наданої листом ДПС за результатами попереднього звернення зазначеного товариства з аналогічного питання, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації покупцем розрахунку коригування до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) (підпункт 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 Кодексу).
Якщо розрахунок коригування до податкової накладної складений на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, то у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування він включається до складу податкової звітності з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено; у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН - до складу податкової декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.
Відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 Кодексу показник Ʃперевищ є складовою формули, за якою обраховується сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних.
Показник Ʃперевшд відображає загальну суму перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником ПДВ у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН.
За даними ЄРПН розрахунки коригування, складені на загальну суму зменшення податкового зобов’язання з ПДВ, зареєстровані в ЄРПН.
Відповідно до поданої податкової звітності з ПДВ за липень 2019 року платником податку задекларовано загальну сумку податкових зобов’язань з ПДВ. При цьому відповідно до даних ЄРПН загальна сума ПДВ, що міститься у складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, які зареєстровано в ЄРПН, складає грн.
Згідно з пунктом 50.1 статті 50 Кодексу у разі якщо платник податків виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених статтею 50 Кодексу), він зобов'язаний надіслати
уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Отже, у разі виникнення невідповідності між показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН (у тому числі через некоректне відображення у податковій звітності з ПДВ суми зменшення податкових зобов’язань, зазначеної у розрахунку коригування), платник податку може виправити таку невідповідність шляхом подання уточнюючих розрахунків до податкової звітності з ПДВ за відповідні звітні періоди.
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання (стаття 36 Кодексу) та повинні самостійно визначати відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |