X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.12.2019 р. № 2197/ІПК/26-15-05-09-01-15

Головне управління ДПС у ........... розглянуло звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації від ............... щодо окремих положень законодавства України з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій, та в межах своїх повноважень повідомляє.

Згідно статті 19 Конституції України, органи державної влади та органе місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 21 Податкового кодексу України посадові тг службові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституцій України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки зг готівку є Закон України від 06 липня 1996 року № 265/95-ВР «Про застосувати реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуванню та послуг» (далі - Закон № 265), який є спеціальним законом.

Закон № 265 визначає правові засади застосування реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія цього Закону поширюється на усіх суб’єктії господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції з готівковій та/або в безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Статтею 3 Закону № 265 встановлено обов'язок суб'єктів господарювання які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій форм (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) прг продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування ті. послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону № 265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крш технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податково«: кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України встановлено, ще реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

першої групи;

другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим.

Застосуванню реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першогс місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, те продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Статтею 9 Закону № 265 визначено випадки, у разі яких суб'єкти господарювання мають право не застосовувати РРО.

Відповідно до пункту 4 статті 9 Закону № 265 суб’єктам господарюванню надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використанню РРО та РК при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

Тобто, у відповідності до приписів пункту 4 статті 9 Закону №265 реєстратори розрахункових операцій не застосовуються виключно при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

Проте, діяльність спортивного клубу чи діяльність культурно-спортивних закладів, зазначена у Вашому запиті, законодавцем не ототожнюється з продажем квитків на відвідування таких закладів.

Таким чином, застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - підприємцями при здійсненні діяльності спортивно« клубу, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1000000 гривень - є обов’язковим.

Згідно з пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податковь консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключне платником податків, якому надано таку консультацію.